Zářivý nábytek za pár vteřin. Tyto metody pomohou

                   

Děláte si těžkou hlavu s tím, jak co nejlépe vyleštit dřevěný nábytek? Nemusíte kvůli tomu rozhodně utrácet nemalé částky. Postačí jen několik snadno dostupných ingrediencí, které povrch skříní, stolů a třeba i židlí dokonale rozzáří.

Co potřebujete na domácí leštící roztok na nábytek?

Na přípravu domácího leštidla si připravte:

  • glycerin (koupíte v lékárně)
  • teplou vodu
  • kyblík

Příprava glycerinového roztoku a aplikace

Výroba směsi na nábytek je prakticky velmi jednoduchá. V kyblíku pouze smícháte zakoupený glycerin s teplou vodou (v poměru 1:1) a pomocí měkkého hadříku roztok nanášíte na nábytek. Tak snadno odstraníte nejen prach, ale povrch skříní, stolů a židlí perfektně vyleštíte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Další prostředky, které pomohou dokonale odstranit prach a zároveň nábytek vyleští

Kromě výše uvedeného leštícího prostředku s glycerinem bude fungovat i tohle voňavé. Na aromatické domácí leštidlo na nábytek budete potřebovat následující suroviny: jednu lžíci citronové šťávy, 2 lžíce olivového oleje, 5 až 6 kapek citronového esenciálního oleje a půl šálku teplé vody. Všechno dobře promíchejte a vlijte do rozprašovače. Pak už jen zbývá použít prostředek na nábytek. Bude se krásně lesknout a zároveň provoníte i byt. Kromě citronového olejíčku lze použít i eukalyptový, mátový, pomerančový, nebo třeba levandulový. Úklid bytu může být zároveň i aromaterapií, a to je skvělé. Nábytek ze dřeva se bude skvostně blýskat i po vyleštění odvarem z jakéhokoliv neslazeného čaje, nebo třeba po použití lněného, či obyčejného slunečnicového oleje s trochou citronové šťávy.

Jak a kdy prach odstraňovat?

Na dřevěný nábytek rozhodně nepoužívejte silné chemické prostředky a bělidla, mohli byste ho tak nenávratně poškodit. Snadno se tak na povrchu vytvoří světlé skvrny, které budete horko těžko odstraňovat. Ideální je prach z povrchu nábytku odstraňovat po vysávání, jelikož během této úklidové činnosti se prachové částice budou vířit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články