Zářivý nábytek za pár vteřin. Tyto metody pomohou

                   

Děláte si těžkou hlavu s tím, jak co nejlépe vyleštit dřevěný nábytek? Nemusíte kvůli tomu rozhodně utrácet nemalé částky. Postačí jen několik snadno dostupných ingrediencí, které povrch skříní, stolů a třeba i židlí dokonale rozzáří.

Co potřebujete na domácí leštící roztok na nábytek?

Na přípravu domácího leštidla si připravte:

  • glycerin (koupíte v lékárně)
  • teplou vodu
  • kyblík

Příprava glycerinového roztoku a aplikace

Výroba směsi na nábytek je prakticky velmi jednoduchá. V kyblíku pouze smícháte zakoupený glycerin s teplou vodou (v poměru 1:1) a pomocí měkkého hadříku roztok nanášíte na nábytek. Tak snadno odstraníte nejen prach, ale povrch skříní, stolů a židlí perfektně vyleštíte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Další prostředky, které pomohou dokonale odstranit prach a zároveň nábytek vyleští

Kromě výše uvedeného leštícího prostředku s glycerinem bude fungovat i tohle voňavé. Na aromatické domácí leštidlo na nábytek budete potřebovat následující suroviny: jednu lžíci citronové šťávy, 2 lžíce olivového oleje, 5 až 6 kapek citronového esenciálního oleje a půl šálku teplé vody. Všechno dobře promíchejte a vlijte do rozprašovače. Pak už jen zbývá použít prostředek na nábytek. Bude se krásně lesknout a zároveň provoníte i byt. Kromě citronového olejíčku lze použít i eukalyptový, mátový, pomerančový, nebo třeba levandulový. Úklid bytu může být zároveň i aromaterapií, a to je skvělé. Nábytek ze dřeva se bude skvostně blýskat i po vyleštění odvarem z jakéhokoliv neslazeného čaje, nebo třeba po použití lněného, či obyčejného slunečnicového oleje s trochou citronové šťávy.

Jak a kdy prach odstraňovat?

Na dřevěný nábytek rozhodně nepoužívejte silné chemické prostředky a bělidla, mohli byste ho tak nenávratně poškodit. Snadno se tak na povrchu vytvoří světlé skvrny, které budete horko těžko odstraňovat. Ideální je prach z povrchu nábytku odstraňovat po vysávání, jelikož během této úklidové činnosti se prachové částice budou vířit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Markéta Kadeřábková

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již třetím rokem, specializuji se na pokojové květiny, dekorace a zahradu. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články