Zasazená máta zbaví domácnost pavouků, myší a dalších škůdců

Zdroj obrázku: Pixabay

Výběrem těch správných rostlin pro pěstování můžete odradit některé zvířecí návštěvníky od toho, aby se vyskytovali ve vašem domově. Přečtěte si o tom, jakou jednu rostlinu se určitě vyplatí přidat na parapet, protože je nejenom pěkná na pohled, ale hlavně vám pomůže s udržováním čistoty a poslouží jako efektivní, přírodní a šetrná ochrana před škůdci.

Zázračná máta peprná

Řeč je o skvělé aromatické rostlině, která je ke všemu nenáročná na pěstování. Máta peprná se dá použít v mnoha podobách, takže záleží na tom, k čemu ji zrovna potřebujete a v jaké formě se vám bude nejvíce hodit.

  • Rostlinka v truhlíku nebo květináči
  • Sáček se sušenou mátou
  • Domácí sprej jako repelent

Zasaďte si vlastní mátu

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejlepším způsobem, jak mít po ruce kdykoliv zásoby této skvělé aromatické rostliny, je vlastní pěstování. Na výběr máte z vlastní výsadby ze semínka nebo zakoupení menších rostlinek, o které se budete pečlivě starat. Máta dokáže po ostříhání skvěle obrážet, takže bez problémů vystačí na přípravu několika čajů, drinků, pro sušení a k výrobě domácího repelentu.

Sáček se sušenou mátou

Pro umístění máty na kritická místa využijete obyčejný látkový sáček nebo ponožku. Dovnitř umístěte sušenou mátu v dostatečném množství. Obsah zavázejte a dejte ke škvíře, k oknu a na podobná místa, kudy mohou dovnitř vniknout škůdci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Domácí repelent z máty

Z máty si jednoduše vytvoříte také praktický repelent. Zkuste uvařit vodu se sušenou či čerstvou mátou podobně, jako když připravujete čaj. Nechte směs vychladnout a dejte jí do plastového rozprašovače. S touto směsí ošetřete problematická místa. Díky své vůni můžete rozprašovač použít také pro osvěžení vzduchu v místnosti. Pomůže také pro čištění skříněk nebo povrchů. Jen nezapomeňte jednou za čas připravit novou směs, aby byla zachována účinnost tohoto přírodního repelentu.