Zbavení se tabákového zápachu z cigaret v domácnosti rychlou cestou

                   

Že zápachu z cigaret se těžko zbavuje, ví každý kuřák i nekuřák. Pouhé větrání nepomáhá, jelikož tabákový kouř se vsakuje do stěn, nábytku i do dalších látkových nebo plastových součástí interiéru. Proto je docela oříšek se tabákového kouře zbavit a poskytnout vašemu bydlení nový nádech.

Pomohou tomu:

  • Mokré ručníky
  • Éterické oleje
  • Káva
  • Mořská sůl
  • Bobkový list

Mokré ručníky

Ať už jste kuřáci vy nebo jimi byli předchozí majitelé, přirozeně se chcete zápachu v domácnosti rychle zbavit. Tím nejosvědčenějším způsobem je použití ručníků nasáklých speciálním roztokem z vody a octa v poměru 15 ml octa na 1 litr vody. Ručníky můžete rozvěsit libovolně po místnosti alespoň na několik hodin. Pro dosažení co nejlepšího výsledku můžete tuto metodu opakovat i několik dní po sobě.

Éterické oleje

Tyto oleje se používají velice snadno a v domácnostech jsou pro svou rozmanitost a velmi příjemnou vůni velice oblíbené. Hospodyňky je mohou přilít do vody během uklízení (například při mytí podlah). Pokud úklidu zrovna neholdujete, můžete si pořídit difuzér nebo vonnou svíčku. Nejlépe zabíjejí zápach skořice, levandule nebo citrusy.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Káva

Jak jste se dozvěděli výše, silné vůně mohou zápach kouře v místnosti úspěšně „přebít“, proto můžete sáhnout například po kávě, která má jak známo velmi výrazné aroma. Tato příjemná vůně navíc dodá vašemu bydlení pohodovou atmosféru. Nutno je použít čerstvě namletou zrnkovou kávu, kterou v šálcích rozmístíte po pokojích a ponecháte na místě alespoň 2 týdny.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Mořská sůl

Sůl dokáže absorbovat různé typy pachů, proto se může stát skvělým pomocníkem, který vyřeší váš problém. Aby sůl byla opravdu účinná, rozemelte ji do té míry, aby měla konzistenci kaše. Podobně jako kávu ji rozložte v malých šálcích či jiných nádobách po místnosti. Tuto metodu můžete sloučit i s metodou éterických olejů, pokud totiž sůl obohatíte o pár kapek oleje, dosáhnete ještě lepšího výsledku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Bobkový list

Bobkový list razí heslo „vyžeň kouř kouřem“. Funguje totiž tak, že ho v domácnosti zapálíte – samozřejmě v bezpečné nádobě, například v popelníku. Postačí vznítit jen jeden bobkový list a jeho výrazná, avšak příjemná, vůně zápach kouře z cigaret „přebije“. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články