Zbavte se pavouků umístěním této rostliny do vašeho domova

                   

Říká se, že pavouci se nám bojí více, než my jich. Všichni, kdo z nich mají hrůzu, by jistě nesouhlasili. Bez ohledu na to, jak malá a nevinná tato stvoření mohou působit, hodně lidí z nich má hrozný strach. Když venku začne přituhovat, pavouci se rádi stahují a procházejí po našich domovech častěji, než během léta. Chcete tomu zabránit? Jednoduše si domů dejte tuto rostlinu.

Krásné a efektivní rostliny

Volat svého přítele, člena rodiny nebo dokonce souseda v panice pokaždé, když narazíte doma na pavouka, je pro všechny zúčastněné velmi nepříjemné a únavné. Není to ani trochu praktické. Předstihněte pavouky i podobné situace a kupte si domů rostlinku máty! Ano, opravdu. Máta je to, co žádný pavouk nevydrží. Její vůně zajistí, že se stvoření nedostanou do vašeho domova, když hledají místo, kam jít.

Výzkumy ukazují, že pavouci nenávidí vůni čerstvé máty. Můžete zkusit umístit hrnek čerstvého mátového čaje poblíž místa, kde sídlí pavouci, anebo dejte živou rostlinu na okenní parapet. Zkusit ale můžete také nějaký mátový éterický olej. Jeho vůně je ještě silnější, což způsobí, že pavouci si dvakrát rozmyslí, jestli k vám mají zavítat. Mít domov bez pavouků nebylo nikdy tak snadné. Stejné metody fungují na:

  • mravence,
  • mouchy,
  • komáry.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Existuje více možností

Máta není jediný způsob, který můžete zkusit. Ocet je obecně všestranným pomocníkem v domácnosti a skvěle ho můžete využít i proti pavoukům. Spolu s vodou ho dejte do rozprašovače a postříkejte místa, kudy by se k vám mohli dostat. Pomoci vám mohou i chlupatí přátelé. Kočky i psi je nenechají v klidu a proženou je tak, že se raději uchýlí někam jinam.

Citrusy, kaštany i tabák

Všechny tři prostředky můžete v klidu použít. Je obecně známo, že pavouci nesnesou citrusy. Stačí jejich šťávou potřít místa, kde se stahují, anebo u vchodových dveří. Vynechat byste neměli ani parapety a podlahové lišty. Stejně dobře vám může pomoci i čisticí prostředek s vůní citrusů. A nespoléhejte jen na citróny. Stejně dobře budou fungovat i pomeranče nebo grepy.

Kaštany byste měli umístit na okenní parapety, kde budou fungovat také jako krásná podzimní dekorace. Zároveň ale udrží pavouky dál od vašeho domova. Stejný efekt mají údajně i plody stromu maklury oranžové, která mezi lidmi není tak známá. Její plod ale vypadá velmi zajímavě a váš domov zaručeně ozdobí. V případě tabáku ho můžete doma rozsypat, anebo ho smíchat s vodou a rozprašovačem ho nanést tam, kde to bude mít největší smysl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články