Zajímavý způsob žehlení prádla a oblečení bez žehličky. Funguje perfektně a jde všem hospodyňkám na notu

                   

Oblečení je naší vizitkou. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. A rozhodně nemáme na mysli jen typ oděvu, ale také jeho úpravu. Špinavé, rozmačkané nebo potrhané prádlo nám tak rozhodně dobrou vizitku neudělá. A co tedy s tím? Když se žehlička rozbije, vyzkoušejte náš postup s octem a kondicionérem na vlasy. Uvidíte, že funguje stejně dobře jako žehlení, ingredience navíc najdete v každé domácnosti.

Začněte žehlit jen s octem

Na žehličku můžete definitivně zapomenout. Místo ní si jednoduše pořiďte rozprašovač. Do něj jednoduše nalijte 300 ml vody a přidejte jednu lžičku obyčejného octa a jednu lžičku kondicionéru na vlasy. Nyní už vše zbývá jen správně protřepat. Vyberte si rozprašovač, který umožňuje nastavení velmi jemného rozptylu, takový totiž pro tento účel využijete nejlépe. Pokud máte ten na květiny, vypláchněte z něj předtím případné zbytky hnojiv.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jakmile máte svůj prostředek pro žehlení bez žehličky připraven, můžete se pustit do celé akce. A jak na to? Nejdříve si připravte oblečení, které byste za běžných okolností svěřili žehličce. Jednoduše ho pověste na ramínka a zavěste ho do volného prostoru. Nyní už jen stačí na něj aplikovat připravenou směs. Nešetřete, ale zároveň se snažte oblečení příliš nenamočit. Nakonec nechte své svršky přirozeně uschnout.

Oblečení bude vypadat jako vyžehlené

I když to vypadá, že se vůbec nic neděje, ve skutečnosti se vaše oblečení začne pomalu vyhlazovat a narovnávat. Takže pokud nechcete v horkých dnech brát žehličku do ruky, jednoduše vsaďte na tento způsob. Po uschnutí totiž oblečení vypadá jako vyžehlené. A pokud se vám přece jen bude po úplném uschnutí zdát vaše halenka nebo třeba sukně ještě trochu rozmačkaná, jednoduše celý postup aplikujte ještě jednou.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Dobré tipy pro (ne)žehlení

Pokud nemáte rádi vůni klasického octa, nahraďte ho třeba jablečným nebo jiným druhem, nesmí však zanechávat skvrny na oblečení. Prádlo se také po vytažení z pračky vyplácí maximálně napnout a narovnat, nebudete poté mít s jeho žehlením (ať už klasickým nebo octovým) tolik práce. A pokud máte doma sušičku, stačí zvolit správný program a na žehlení můžete zapomenout úplně. O vše se postará za vás.

Pokud ovšem ocet opravdu nesnesete, používat ho nemusíte. Většina materiálů se krásně vyhladí jen za použití obyčejného kondicionéru a vody. Jen si dejte pozor při aplikaci směsi na velmi citlivé materiály, jako je třeba hedvábí. Vyplatí se zkusit jejich efekt na málo viditelném kousku oblečení. Pokud by totiž došlo k obarvení nebo jiné nepříjemné reakci, nebudete muset svůj oblíbený kousek ihned házet do popelnice.

Naučte se složit tričko za dvě vteřiny. Zaručeně se nerozmačká
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články