Žena koupila čtyři námořní kontejnery a přeměnila je na krásný domov

                   

Až uvidíte vnitřek těchto námořních kontejnerů, nebudete tomu věřit. Vnitřek tohoto domu je totiž mimořádně nádherný! Kanaďanka Claudie Dubreuil si postavila velmi nevšední dům, který se skládá ze čtyř námořních kontejnerů, které stojí jen tři tisíce euro za kus. To, co z nich dokázala udělat, je překrásné. Takový domov by určitě chtělo hodně lidí. A co vy?

iZdroj fotografie: archiv House Renovations

Výzva pro kreativitu

Claudie Dubreuil si vydělává budováním bytů a tradičních dřevěných předměstských domů. Stavba těchto typů domů jí ale neposkytla dost kreativní výzvy, protože práce byla často omezena finančně a Claudie se zabývala hlavně běžnými, každodenními návrhy. Když došlo k tomu, že si postaví vlastní dům, nevybrala si bezpečnou možnost. Místo toho zvolila nový a moderní přístup.

iZdroj fotografie: archiv House Renovations

Claudie se rozhodla navrhnout dům založený na kovových námořních kontejnerech. S tímto rozhodnutím si nevybrala nejjednodušší cestu. Ve skutečnosti narazila na spoustu překážek. Bylo velmi obtížné najít inženýra, který by měl prostředky a schopnosti proříznout kontejnery a instalovat do nich dveře a okna. Naštěstí jednoho našla a výsledek je jednoduše úžasný a ekologický.

iZdroj fotografie: archiv House Renovations

Co všechno tam najdeme?

Na první pohled si dům zamilujete. Exteriér i interiér vypadá velmi moderní a z ulice byste těžko poznali, z čeho vyroben. Claudie ho nechala obložit světlým dřevem. Nachází se na něm obrovská okna, díky kterým je v interiéru hodně přirozeného světla a vchod je šikovně chráněný před deštěm a sněhem díky přečnívající konstrukci.

iZdroj fotografie: archiv House Renovations

Zajímá vás, co všechno se skrývá uvnitř?

  • Prostorný obývací pokoj,
  • obrovská kuchyň,
  • hlavní ložnice propojená s koupelnou.
iZdroj fotografie: archiv House Renovations

Majitelka se soustředila hlavně na bílé stěny v kombinaci s přírodními materiály, jako je dřevo a mramor. V ložnici je kromě manželské postele také stěnou oddělená sprcha a toaleta. V prostoru stojí vana, ze které je výhled ven díky velkému oknu, které lze zatáhnout. Kuchyně je stylizována do černé v kombinaci s nerezem a obývák je jednoduše kouzelný a přitom moderní.

iZdroj fotografie: archiv House Renovations
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články