Způsoby, jak vyřešit zalévání rostlin během dovolené

                   

Období dovolených nepřináší pouze příjemné starosti ohledně balení všech potřebných věcí, ale také dilema, jak vyřešit zalévání domácích rostlin. O to se většinou postará někdo ze sousedů nebo příbuzných. Může se ovšem stát, že se nikdo takový nenajde. Panika není na místě, pro vaše rostliny to neznamená jistý konec. Existuje celá řada vychytávek, které se o zavlažování vašich zelených společníků postarají za vás. A to až na dobu dvou týdnů.

Keramické dávkovače na vodu

V dnešní době je možné sehnat celou řadu vychytávek, které vám usnadní život, péči o dům i rostliny. Patří sem i keramické dávkovače, které je možné sehnat v nejrůznějších podobách včetně roztomilých trpaslíků či zvířat. Jak to funguje? Jejich nádobku naplňte vodou. Poté je umístěte do hlíny. Počet dávkovačů na jeden květináč se odvíjí od jeho velikosti, svou roli zde hraje i náročnost dané rostliny a doba, po kterou budete pryč.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Kamenná lázeň

Se zavlažováním rostlin vám pomůžou i kameny. Jak na to? Tácek určený pod květináč naplňte kameny. Rozložte je po celé jeho ploše, přičemž ty největší z nich umístěte podél obvodu. Na tácek vlijte vodu a květináč s rostlinou do něj vložte tak, aby byl kameny obklopen. Samotné dno květináče by nemělo být ve vodě ponořeno přímo – může tak dojít k zahnívání kořenů.

Zavlažovací špička

K vytvoření objemnějšího zdroje vody postačí drobný plastový kužel s otvorem na jedné straně a univerzálním závitem na straně druhé a obyčejná plastová lahev. Tu naplňte vodou. Myslete na to, že míra zalévání vaší rostliny se bude odvíjet od objemu použité lahve. Závit nasaďte na hrdlo lahve, utáhněte a zapíchněte do zeminy. Rostliny se tak budou zalévat průběžně. Máte-li pocit, že voda kape příliš rychle či intenzivně, zpomalte ji vložením vatového tamponu do dávkovače.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články