Zřejmě všichni zapomínáme hloubkově vyčistit tuto část naší toalety. Skrývá největší množství bakterií a vodního kamene

                   

Čištění toalety asi nelze zařadit na seznam oblíbených domácích prací, udělat se to ale musí. Kromě běžného čištění je ale důležité nezapomínat také na tzv. Jakmile se totiž voda v záchodě začne nebezpečně zvedat, nejspíš jste se hloubkovému čištění hloubkové čištění, které je prevencí před ucpanými trubkami a kanalizací nevěnovali dostatečně pečlivě a katastrofa je na světě.

Jak tedy provést hloubkové čištění toalety?

Jak již bylo zmíněno, hloubkové čištění je nejlepší prevencí před ucpáním záchodového potrubí a zablokování kanalizace. To by totiž mohlo vést i nepříliš pěkným scénám, kdy se vám místo spláchnutí vrátí voda i s veškerým obsahem zpátky nahoru a pokud nezasáhnete včas, může dojít i k jejímu vylití mimo záchodovou mísu. Prevence je tedy důležitá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro začátek je nejlepší mít řádně vyčištěnou mísu, aby se nám tento úkon dělal co nejlépe. Není na tom nic těžkého a brzy budete mít hotovo. Do záchodové mísy stačí pouze nasypat čistící prostředek, který je k hloubkovému čištění určen, zalít vroucí vodou a nechat působit. Poté pouze spláchnete a máte hotovo. Čistící látka se tak díky horké vodě lépe rozpustí a spláchnutím se prožene přes trubky, které budou vlivem chemických látek vyčištěny.

Varianta chemických prostředků

Kromě chemických prostředků se však na toto čištění dá použít také řada domácích surovin, které zajistí stejný, ne-li lepší čistící výsledek. Jedná se například o jedlou sodu neboli sodu bikarbonu, ocet nebo také citron. Nejlepší je použít směs těchto přípravků, které vás svou čistící silou jednoznačně překvapí. Citron tomu navíc dodá příjemnou a svěží vůni, takže máte vyhráno. Použití bude úplně stejné jako u chemického prostředku s jediným rozdílem. Tato varianta je mnohem šetrnější k životnímu prostředí a také k vaší peněžence, jelikož se jedná o základní a běžně dostupné suroviny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články