Minimalistický domek s 40 m² vám nabídne vše, co potřebujete

                   

Na minimalismu je krásné, že vychází z jednoduchosti. Pokud je vám tento směr sympatický, možná vás zaujme rustikální domek navržený architektem, který je současně i jeho majitel. Domek navrhl tak, aby se v něm dalo pohodlně žít a nic mu nescházelo. Skvěle se hodí do přírody, kde se budete moci velkými okny kochat výhledem.

Dům je plnohodnotně vybaven

Pokud nevěříte, že se na takovou malou plochu vešlo vše potřebné, nechte se přesvědčit. Základem domu je jednoduchost, funkčnost a praktičnost. I přes nevíru tady žádný prostor nepůsobí stísněně. Díky světlým bílým stěnám v kombinaci s přírodním dřevem působí jednotlivé místnosti vzdušně a celý prostor opticky zvětšují.

i

V kuchyni si můžete pohodlně připravit večeři. Je zde k dispozici sporák, trouba, dřez, digestoř i lednice. Nic vám nebude chybět ani v moderní a plnohodnotně vybavené koupelně. V přízemí nechybí ani jeden extra pokoj. Ten může být využit podle potřeb. Díky své velikosti by zde mohl být klidně dětský pokoj. Pokud si myslíte, že jsme u konce prohlídky, jste na omylu. Takto malý domek má i patro. Konkrétně útulnou ložnici, do které se dostanete po úzkých schůdkách. Nechybí v ní ani prostor na ukládání oblečení.

i

Zákazník si může vybrat z několika variant

Majitel jedinečného domku je Dave Bates. Pracuje jako architekt ve společnosti, která se na stavbu malých domků specializuje. Zákazníkům nabízí funkční řešení už od 15 m² do zmíněných 40 m². Firma si zakládá na tom, že žádné domy nejsou stejné. Každý je navržen unikátně pro jeho majitele a prostředí, do kterého bude zasazen. Samozřejmostí jsou kvalitní materiály:

  • borovicové dřevo v interiéru
  • obložení cedrovým dřevem v exteriéru
  • střecha odolná vůči korozi

Urban Cabin, jak byl domek pojmenován, je důkazem, že i v malém prostoru lze vykouzlit něco tak útulného, praktického a zároveň nestísněného. Pokud v takovém domku nechcete žít, je ideálním řešením třeba jako chata na víkendy a prázdniny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články