Uprostřed lesů vyrostl domek o rozloze 100 metrů čtverečních, po nahlédnutí dovnitř objevíte malý kousek ráje

                   

Možná se poprvé v životě chystáte do Spojených států amerických a možná vás úplně nelákají známá velkoměsta a jejich monumenty, ale spíše nádherná příroda. Pokud patříte k těm, kteří budou raději obdivovat národní park Yellowstone nebo Grand Canyon, než by poznávali New York nebo Chicago či dokonce Las Vegas nebo Hollywood, můžete si vyzkoušet chataření po americkém způsobu, a to jen nanečisto, na týden či na dva.

iZdroj fotografie: Freepik.com

Chatařem v USA

Ve Státech existují místa, kde se nacházejí velké rekreační resorty, v nichž si můžete pronajmout vilu nebo chatu a na výběr vždy máte větší počet těchto staveb. Jedním z takových míst je například resort Callaway, který najdete ve státě Georgia, v oblasti Pine Mountain, asi hodinu cesty autem z Atlanty.

iZdroj fotografie: Freepik.com

Tento resort nabízí svým návštěvníkům možnost vybrat si z několika druhů ubytování a k nejkrásnějším a nejromantičtějším z nich patří chaty.

Všechny chaty jsou postaveny v lese a nabízejí možnost skutečného odpočinku v klidném prostředí. Jsou umístěny tak, že nemáte pocit, že byste v neznámém prostředí byli sami, ale zároveň tak, že další chaty nejsou příliš blízko té vaší a je tak zachováno vaše soukromí. Chaty jsou vybaveny

  • dvěma ložnicemi a koupelnami
  • prostornou jídelnou
  • obývacím pokojem
  • kuchyní se vším potřebným, a
  • krbem.
iZdroj fotografie: Freepik.com

Pokud cestujete sami nebo jen ve dvou, dáte zřejmě přednost menší chatě s jednou ložnicí a koupelnou.

Chaty jsou velice útulné, v jejich interiéru byly zvoleny přírodní, tlumené tóny, z materiálů převládá dřevo různých druhů a odstínů, a to vše dohromady spolu s měkkými pohovkami, barevnými polštářky a přikrývkami a ohněm v krbu vytváří domácké prostředí.

iZdroj fotografie: Freepik.com

Každá chata má menší přední verandu a vzadu také venkovní posezení, kde si můžete užít třeba společné snídaně, poslouchat zvuky lesa a dýchat čistý vzduch.

iZdroj fotografie: Freepik.com

Co lze podniknout v okolí

V rámci svého pobytu samozřejmě nemusíte trávit čas pouze ve své chatě, ale v celém areálu, který zaujímá přes 2 a půl tisíce akrů, se vám otevírá řada možností. Můžete se plavit po jezeře, obdivovat krásné zahrady, vyrážet na vyjížďky na kole i na procházky a při nich navštívit třeba i původní pionýrský srub z počátku 19. století, kde můžete porovnat, jak tehdy žili ti, kteří se vydali objevovat Divoký západ. Její poslední obyvatelé ji opustili ve 30. letech 20. století a nyní slouží jako připomínka dávných časů, kdy život býval v něčem jednodušší, ale také mnohem tvrdší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články