Bazén z palet, který lze jednoduše postavit svépomocí, využijte ještě letos

                   

Plánujete si letošní léto užít na maximum? Pokud rádi trávíte volné chvilky na zahradě opalováním, grilováním s přáteli nebo rodinou, pozvedněte vaše letošní zahradní radovánky na vyšší úroveň. Jestli už se nemůžete dočkat horkých letních dní v plavkách, máme pro vás skvělý tip, jak se na zahradě osvěžit v levném a vlastnoručně vyrobeném bazénu. Určitě vám přinese mnoho zábavy, kterou si s blízkými užijete. Skvělý je i k nedělnímu odpočinku a relaxování.

i

Postavíte si ho sami z několika palet

Je známo, že bazén není úplně levnou záležitostí. Ty menší, levnější a nafukovací zase nejsou dostatečně kvalitní, častokrát po pár sezónách nejdou znovu použít. Pokud chcete své děti potěšit a připravit jim zábavu na celé léto, zkuste si bazén postavit sami. Stát by vás měl do 3 000 Kč a postavíte ho z obyčejných palet.

Než se do všeho pustíte, připravte si tyto potřeby:

  • asi 26 dřevěných palet a bambusové desky
  • 3 pevné a velké plachty
  • 4 stahovací popruhy
  • vodotěsnou lepící pásku

Jak na to?

Základem je výběr rovné plochy na vaší zahradě. Bez té bazén nebudete schopni realizovat. Pokud to vaše zahrada umožní, není nic, co by vám mohlo zabránit. Můžete se pustit do práce. Palety stavte tak, aby vytvořily čtvercový tvar. Aby byla základní konstrukce dostatečně pevná, stáhněte jednotlivé palety popruhy. Další palety použijte na sestavení schůdků do bazénu. Tím vytvoříte základ celého bazénu.

i

Dalším krokem bude doladění vnitřního obvodu bazénu. Ten obložte bambusovými deskami po celém obvodu, zejména ve všech rozích, abyste eliminovali ostré úhly. Zbytek bambusových desek později použijte na horní část bazénu po obvodu. Nyní přišel čas na plachty. Je potřeba je umístit tak, aby nedocházelo k úniku vody. Kolem celého prostoru vyskládejte staré deky nebo ručníky, které připevníte pomocí voděodolné lepící pásky. Následně použijte poslední plachtu, kterou po obvodu upevníte také páskou. Na vrchní stranu nakonec přibijte hřebíky zbylé bambusové desky, které plachtu upevní a zároveň schovají.

Dolaďte i detaily

Nyní už máte bazén téměř hotov. Než jej napustíte po okraj vodou, zvažte natření dřeva na oblíbenou barvu, která se hodí k vaší zahradě. Od věci není dřevěný materiál namořit a nalakovat, aby odolal zátěži v případě nepříznivého počasí a podobně. Teď už zbývá si jen bazén užít a zaslouženě relaxovat u opalování.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články