Maximální komfort může nabídnout i malý domek s plochou jen 22 m²

                   

Myslíte si, že pohodlně lze žít jen v prostorném domě nebo bytě? Pokud chcete prchat z vašeho dosavadního bydlení, protože se cítíte stísněně a dosavadní prostor už vám nestačí, nechte se inspirovat tím, co je možné. I velmi malý prostor lze efektivně využít k žití tak, že vám nebude nic scházet. Pokud vše promyslíte a navrhnete do detailů, může i velmi malý domek působit vzdušně a prostorně. Nevěříte? Podívejte se, co je možné.

Inspirujte se jednoduchostí Stockholmského designu

Pokud sníte o velkém a prostorném domě, přesvědčíme vás, že ne vždy musí být prostor obrovský, aby se na něm dalo pohodlně žít a nabízel vše potřebné. I v malém prostoru jdou vykouzlit zázraky. Důkazem je domek o 22 m². Řekli byste si, že tak malý domek ani neexistuje, natož aby se v něm dalo žít. Domek skutečně existuje. Našli byste ho na okraji Stockholmu. Tento netradiční domek je unikátem a pravděpodobně byste nevěřili, že je skutečně tak malý.

i

Nejvíce prostor opticky zvětšují světlé barvy. Zejména bílé zdi, bílý obložený strop a světlé podlahy. Vstupními dveřmi vcházíte do centrální místnosti domu – kuchyně a jídelny. U dveří i tak ale máte dostatek prostoru na odložení věcí. Celá místnost je pak rozdělená na několik sekcí.

I malé místnosti mohou mít vše potřebné

Kuchyň je sice malá ale nabízí naprosto vše, od nejnutnějších spotřebičů až po dostatek volného prostoru na přípravu jídel. Uprostřed místnosti dominuje kulatý jídelní stůl, kde si připravené pokrmy můžete vychutnat. Nechybí ani pohovka k odpočinku a relaxování. Do místnosti prostupuje dostatek slunečního světla. Z místnosti totiž projdete francouzským oknem na útulnou terasu. Vedle obývací části najdete schůdky vedoucí do ložnice ve vyvýšené části domku. Ve vzniklém patře se vyspí 2 lidé. Koupelnu najdete v přízemí a vejde se do ní dokonce i pračka.

i

Už věříte, že i domek s 22 m² může mít vše, co k životu potřebujete?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články