Metoda pro vypěstování dokonalých ředkviček za pouhé dva týdny. Tajnou fintu zahradníků musí každý znát

jak na správné skladování ředkviček i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pěstování ředkviček je skvělým způsobem, jak rychle a téměř bez práce získat úrodu poctivé domácí zeleniny. Běžné odrůdy jsou připravené ke sklizni zhruba za dva až čtyři týdny, přičemž tento čas můžete poměrně výrazně zkrátit díky znalosti jednoduchých triků, které vám pomohou zefektivnit růst. S následujícím návodem se tak stanete mistry zahradníky, kteří budou úrodu sklízet v rekordně krátkém čase.

Co budete potřebovat pro rychlý růst ředkviček

  • Univerzální substrát bohatý na humus
  • Nádobu na semena, výsevní zásobník
  • Semínka vybrané odrůdy ředkvičky
  • Vodu

Pro urychlení klíčení ředkviček budete potřebovat v první řadě vhodné nádoby pro vysévání. To mohou být klasické sadbovače, menší květináče či krabička, kterou budete moci uzavřít průhledným krytem pro dosažení lepší vzdušné vlhkosti. Dále si samozřejmě vyberte vhodnou odrůdu ředkviček, kromě klasických si můžete pořídit i nejrůznější barevné varianty.

iZdroj fotografie: Canva

Jak postupovat pro rychlejší růst ředkviček

Do každého okénka sadbovače vložte zhruba 3 semínka ředkviček. Přikryjte tenkou vrstvou dalšího substrátu a důkladně zalijte. Dobrým způsobem je použití rozprašovače, kdy nedojde ke zbytečnému přílišnému zaplavení semen. Vrchní část překryjte průhledným krytem, ale dobře poslouží i potravinářská fólie nebo průhledný plastový sáček.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Až sazeničky povyrostou a najdete na nich zhruba tři pravé listy, můžete je přesunout na zahradu. Pro ideální podmínky na výsev přidejte do stanoviště ještě trochu hnojiva. Doplnit můžete také vrstvu substrátu s vyšším obsahem humusu. Díky tomu budou mít ředkvičky dostatečné množství živin, což se pozitivně odrazí na rychlosti jejich růstu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články