Mšice se na zahradě již neobjeví, zápach mýdla doslova nesnesou

Vyzkoušejte tento geniální trik a zbavte se mšic ve své zahradě jednou provždy. Pomocí tohoto přírodního postřiku je zlikvidujete.

Mšice se na zahradě již neobjeví, zápach mýdla rozhodně nesnesou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Není nic lepšího než moci na vrcholu sezony sklízet čerstvé plody z vlastní zahrádky. Ty mají nejen zdaleka nejlepší chuť, ale také máte jistotu, že neobsahují žádné nebezpečné chemikálie, které by se do nich mohly dostat při aplikaci insekticidů, pesticidů nebo některých chemických hnojiv. Aby však vaše úroda byla co největší, musíte rostliny ochránit před škůdci, nemocemi, chorobami a plísněmi, které by vás mohly o celou sklizeň připravit.

Jak se mšic snadno zbavit

Nemusíte nutně kupovat drahé chemické přípravky plné nebezpečných látek, jejichž dlouhodobé používání je nebezpečné nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Namísto toho sáhněte po přírodní alternativě, která je mnohem šetrnější a bezpečnější. Za pár korun a snadno si doma připravíte vynikající postřik jen z několika surovin. Stačí jím rostliny postříkat a po mšicích nezbydou v zahradě ani stopy, jak radí web iReceptář.

Mýdlo proti mšicím funguje

Prospěšné vlastnosti kvasnic dokáží pomoci nejen s přípravou toho nejlepšího těsta, ale také vyživit a provzdušnit půdu v záhonech, a tím lépe vyživit pěstované rostliny. Kromě toho je lze ovšem využít také v boji proti mšicím i k ochraně rostlin před houbovými chorobami nebo plísněmi. A ještě lépe fungují právě ve spojení s mýdlem, které se podle webu BydleníSnů pyšní dezinfekčními a insekticidními účinky.

Domácí postřik z chilli rychle odpudí mšice. Funguje bezchybně bez poškození rostlin

Jak vyrobit postřik proti mšicím

Příprava této směsi je velmi jednoduchá. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je 100 g droždí, pět litrů vody a pár kapek tekutého mýdla. Nejprve do větší nádoby nalijte vodu o pokojové teplotě a přidejte droždí. Takto nechte směs hodinu odstát. Ale můžete i déle – já jednou tenhle roztok louhovala přes noc a fungoval stejně dobře.

Mšice na listu iZdroj fotografie: Pixabay
Vyzkoušejte také tento jednoduchý způsob na výrobu postřiku proti mšicím. Takto se škůdců v zahradě zbavíte jednou provždy

Po této době přidejte pár kapek tekutého mýdla a důkladně promíchejte, aby se všechny složky spojily. Připravenou směs přelijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte na poškozené rostliny. Abyste dosáhli co nejlepších účinků, měli byste postřik aplikovat zpravidla alespoň jednou týdně. Chalupáři-Zahrádkáři také v minulosti poradili, jak na mšice třeba jen za pomoci docela obyčejné vody. Z rostlin je doslova spláchne.

Domácí postřik z česneku proti mšicím

Jakým způsobem bojujete proti mšicím v zahradě vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články