Ochraňte ovocné stromy před invazí mravenců a škůdců bez chemie. Levně, spolehlivě a jednoduše

Také vás rozčilují černé shluky mravenců na jabloních nebo broskvoních, jež se navíc točí okolo shluků mšic? Zjistěte, jak se jich zbavit.

Zdroj fotografie: Pixabay

Mravenci a mšice se často na ovocných stromech vyskytují současně. A není divu. Mravencům totiž chutnají jejich sladké výměšky a na oplátku tyhle nevítané návštěvnice chrání před různými druhy nebezpečí. Takže abyste se zbavili mšic, leckdy postačí, když jednoduše odpudíte mravence. A jak na to? Je to velmi jednoduché.

Jednoduchá bariéra vyzraje na mravence skoro bez práce

Budete potřebovat jen dvě věci –⁠ pruh vhodné textilie a lepové desky nebo pásky proti hmyzu. Nejdříve obalte spodní část kmene vhodnou textilií (postačí, když bude mít zhruba šířku obinadla). Řádně ji utahujte a zafixujte, aby mravenci nemohli zalézt pod ni, a bariéru tak překonat. Poté na tento pruh aplikujte několik lepových pastí. Měly by tvořit souvislou vrstvu. Vše umístěte dál od země kvůli stříkání bláta během dešťů.

Zdroj fotografie: Pixabay

Doporučujeme používat rukavice, lepidlo z těchto pomocníků jde totiž z rukou odstranit jen velmi obtížně. Bohužel si jen s jednou pastí na mravence nevystačíte. Buďte připraveni na to, že odolá jen několika deštivým dnům a poté ji bude nutné vyměnit. Ovšem jde o pouhé minuty práce, které se vám v sadu nebo ovocné zahradě bohatě vyplatí.

Pracujte pokud možno co nejtěsněji

Jakmile bude vše na místě, ještě jednou páskou zafixujte horní i dolní okraj textilie, to zabrání mravencům v obcházení bariéry. Co nejtěsnější způsob uchycení je základním kamenem úspěchu. Pravidelně také tyto pasti kontrolujte a jakmile povolí, rychle je opravte. Zabráníte tak větším potížím s mravenci.

Zdroj fotografie: Pixabay

Jakmile budete mít takto ošetřeny všechny ovocné stromy, nebudou mít mravenci na vašem pozemku šanci. Několik průzkumníků se totiž na lepové pásky přichytí a ti ostatní to jednoduše vzdají. A snížíte tak i výskyt mšic. A jako bonus se od vás mravenci časem odstěhují. A to tam, kde jim podobné překážky do cesty nikdo neklade.