Odzkoušené hnojení třešní a višní pro stromy jakéhokoli věku zajistí lahodně sladké plody

                   

Aby bylo používání hnojiva pro ovocné stromy, jako jsou třešně a višně skutečně účinné, je zapotřebí upravit aplikaci podle stáří stromu i aktuálních podmínek. Pokud však dodržíte základní plán a budete jednou za čas přihnojovat, rozhodně se dočkáte mnohem lepší úrody v porovnání se situací bez hnojení, kdy se může strom začít potýkat s nedostatkem prospěšných živin.

Hnojení podle stáří stromu

Pokud máte nově vysazený mladý strom, zpravidla nepotřebuje takovou pozornost při hnojení, protože má dostatek živin ze substrátu a případného hnojiva rovnou během vysazování. Aktivní přihnojení je vhodné hlavně u stromů, které jsou již několik let na daném stanovišti. Jasným signálem je pomalejší růst nových výhonů či případné skvrny na listech. Hnojivo aplikujte také ve chvílích, kdy má strom příliš malou úrodu plodů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aplikace hnojiva

Pro optimální množství a termín hnojení je důležité zvážit všechny parametry. Třešně a višně se v případě mladších stromů doporučuje hnojit zhruba třikrát ročně. U starších stromů může být dostačující interval jednou za dva roky. Pokud strom vykazuje příznaky horšího zdraví, vyplatí se přidat trochu hnojiva a případně přidat vhodné ošetření proti houbovým či jiným chorobám a škůdcům.

iZdroj fotografie: Canva

Sledujte růst stromu

Správné načasování hnojení je otázkou pozorování růstu stromu. Každý rok by nové přírůstky měly být alespoň 50 centimetrů. Pokud tomu tak není a pomalý růst se kombinuje se špatnou úrodou, je nejvyšší čas pro dostatečné přihnojení. Zvolte komplexní hnojivo určené pro ovocné stromy a dávkujte ideálně na jaře při zahájení vegetační sezóny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články