Pěstování jarní cibulky na parapetu. Za patnáct dní vyroste nekonečné množství

                   

Nevíte, jak si vypěstovat například cibuli? Na parapetu vám poroste rychle a pěstování není nic těžkého. Zelenou cibulku si vypěstujete na okně pomocí několika tipů. Sklízet můžete už za patnáct dní.

Jen pár věcí a pěstování může začít

K pěstování zeleniny, konkrétně jarní cibulky, budete potřebovat jen pár věcí:

  • Piliny
  • Vodu
  • Cibuli
  • Igelitovou tašku
  • Plastovou nádobu nebo lepenkovou krabici
iZdroj fotografie: Adobe Stock

Následně stačí nalít vodu do pilin a nechat asi dvě hodiny stát, aby se piliny nasákly vodou a byly vlhké.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Poté nakrájejte stonky cibule, aby byly svisle. Piliny dejte do plastového sáčku, ten vložte do nádoby nebo krabice a cibule pokládejte těsně jednu vedle druhé.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Misku dejte na parapet, a po 3-4 dnech uvidíte klíčky.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Cibule by měla být napojena na piliny. Po 15 dnech se kořenový systém vyvíjí a bude obtížné odstranit cibuli z pilin.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Můžete použít nůž a tak kořeny zůstanou v pilinách. Zkuste si tohle jednoduché pěstování cibule, abyste ji měli kdykoliv po ruce.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Pěstovat za oknem nebo na balkoně můžete i ovoce

Cibule není jediná rostlina, kterou můžete pěstovat za oknem, doma na parapetě nebo na balkoně. Jednoduchý postup při pěstování mají rajčata nebo i jahody, které vám budou plodit i několik měsíců. Každá rostlina potřebuje jiný styl zalévání, nějaká snese přímé slunce, ale jiná zase potřebuje stín. Ať se rozhodnete pro ovoce nebo zeleninu, důležité je předem si nastudovat, jak o rostlinu pečovat.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jednoduše si můžete vypěstovat také česnek nebo bylinky, které budou každodenní součástí vaší kuchyně. Bazalka, máta, oregano, pažitka a další se budou hodit nejen do polévek, ale také do salátů nebo jak ozdoba na míchaná vajíčka nebo na namazaný chléb.

Navíc bylinky jsou krásné i na pohled. Nezapomeňte si květináče se semínky bylin označit štítky, abyste věděli, v jakém máte kterou rostlinu. Navíc si bylinky můžete nasušit a bude to ideální dárek pro vaše blízké.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články