Rekordní úrodu okurek zařídí směs sody s kurkumou, stačí ji přidat do zálivky

Vyživte okurky touto přírodní směsí a nastartujte jejich růst. Díky tomuto zázračnému hnojivu za pár korun vaše rostliny porostou jako divé. Odměnou vám bude bohatá úroda.

jak hnojit okurky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nahraďte drahá hnojiva plná chemických a toxických látek touto ekonomičtější a ekologičtější variantou. Přírodní prostředky jsou k rostlinám na vaší zahradě mnohem šetrnější a často fungují daleko lépe. Po této zálivce vám okurky porostou zběsilým tempem. V létě si pak budete moci vychutnat opravdu velkou a chutnou úrodu.

Jak pěstovat okurky

Tato zelenina patří mezi nejoblíbenější plody letní sezóny. Abyste si jich mohli dosyta užít, je potřeba dopřát jim tu nejlepší péči. Kromě dostatečného množství světla, tepla a vody, vyžadují také pravidelné hnojení. Bez nich špatně porostou a nenahodí poupata, bez kterých nebude ani žádná úroda. Okurky navíc bývají náchylné k napadení škodlivým hmyzem nebo houbovými chorobami.

Jak hnojit okurky

Vhodným hnojivem můžete stimulovat růst rostlin i vývoj jejích kořenového systému. Podpoříte také tvorbu zelených částí, posílíte imunitu a zlepšíte jejich celkové zdraví. Mezi důležité prvky, které rostliny na vaší zahradě vždy ocení, patří draslík, dusík a fosfor. Při výběru hnojící směsi vždy kontrolujte zastoupení těchto tří prvků, které jsou pro správný vývoj rostlin naprosto nezbytné.

čím hnojit okurky iZdroj fotografie: Depositphotos

Přírodní hnojivo 

Snadno si však doma můžete vyrobit také přírodní hnojivo. Potřebovat budete jen pár surovin ze své kuchyně. Na výrobu přírodního hnojiva si nachystejte 0,5 l přefiltrované vody, jednu lžíci jedlé sody a čajovou lžičku kurkumy. Pomocí těchto surovin si vyrobíte účinné hnojivo, za které vám vaše okurky opravdu poděkují. Po takové zálivce totiž snadno a rychle porostou.

Výroba přírodního hnojiva

Připravenou vychladlou vodu nalijte do zavařovací sklenice a postupně přidejte jedlou sodu i kurkumu. Směs důkladně promíchejte a nechte alespoň 2 hodiny odstát. Následně ji nařeďte s dalšími třemi litry čisté vody a opět promíchejte. Takto získáte vynikající hnojivo se silnými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. Touto zálivkou okurky ihned ošetřete a využívejte k hnojení pravidelně každé dva týdny. V létě vás pak čeká velká sklizeň plná šťavnatých plodů.

Jak pěstovat okurky a cukety

Čím hnojíte okurky pravidelně vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články