Už žádní škůdci obtěžující zelí, všechny slimáky zlikviduje obyčejné pivo

Pomocí této geniální pasti můžete svou zahradu zbavit šneků a slimáků. Ochraňte svou úrodu před nenasytnými škůdci.

Už žádní škůdci na zelí, všechny slimáky zlikviduje obyčejné pivo i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Používáním jedů a toxických postřiků sice můžete dočasně slimáky na své zahradě zlikvidovat, můžete tím však ovlivnit zdraví i život drobných ptáků a dalších živočichů, jak informuje web ČeskáZahrádka. Výrobou vlastní pasti se vám nabízí ekologické i ekonomické řešení, které vám problém se slimáky pomůže vyřešit. Tato jednoduchá past je oblíbeným způsobem, jak pasivně ochránit zahradu před škůdci i bez použití nebezpečné chemie.

Výroba pasti na slimáky

Téměř v každém zahradnickém centru můžete zakoupit past na šneky a slimáky. K její výrobě však můžete použít také obyčejnou plastovou láhev. Tu stačí vhodně upravit, naplnit pivem a umístit na to nejlepší místo. Šneci a slimáci neodolají vábivé vůně piva a do pasti se sami připlazí. Díky speciální úpravě se však již nebudou moci dostat ven. Vám pak postačí chycené škůdce zlikvidovat, s čímž už Chalupáři-Zahrádkáři také radili, a past na místo jednoduše připravit znovu.

Jak použít kávovou sedlinu proti slimákům a vyhnat je ze zahrady

Dejte sbohem slimákům: Ze zahrady je vyžene kávová sedlina

Jak upravit láhev pro chycení slimáků

Do připravené plastové láhve vyřízněte podle velikosti 4 až 6 čtvercových otvorů ležících naproti sobě tak, aby spodní strana čtverců byla neuříznutá a stále spojena s lahví. Otvory vytvořte alespoň 4 cm ode dna a jednotlivé čtverce přehněte, abyste vytvořili jednotlivé rampy, po kterých budou moci slimáci vlézt dovnitř láhve. Připravenou láhev zakopejte svisle poblíž záhonů a zajistěte jednotlivé čtverce, aby zůstaly otevřené a volně přístupné.

Těsně pod úroveň nejníže umístěných otvorů nalijte pivo a nechte past odvést zbytek práce za vás. Nakonec ji stačí pravidelně kontrolovat a slimáky vysypávat a likvidovat. Následně past vraťte zpět na místo a doplňte pivo. V případě potřeby můžete po celé zahradě umístit více pastí a mít tak výskyt slimáků pod kontrolou, jak radí web DesateroTváříOsobnosti.

Útoky škůdců mohou zničit všechnu vaši tvrdou práci a připravit vás o očekávanou úrodu. Abyste svou zahradu před šneky a slimáky ochránili, vytvořte si tuto jednoduchou past. iZdroj fotografie: Freepik
Útoky škůdců mohou zničit všechnu vaši tvrdou práci a připravit vás o očekávanou úrodu. Abyste svou zahradu před šneky a slimáky ochránili, vytvořte si tuto jednoduchou past

Nejlepší místo pro umístění pasti

Přestože vás ve snaze ochránit ubývající úrodu napadne past umístit poblíž nejvíc poškozeného místa, měli byste podle mých zkušeností udělat pravý opak. Vůně piva přitáhne šneky a slimáky z celé zahrady a než se k pivu dostanou, mohou okousat okolní rostliny. Past s pivem proto umístěte vedle záhonů, ale ne v bezprostřední blízkosti vysazených náchylných rostlin.

20 tipů jak na slimáky bez chemie

Jak se šneků a slimáků na své zahradě zbavujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články