Speciální účinný návod na odstranění mšic s pomocí mléka a jódu

                   

Mšice jsou velmi nepříjemný hmyz, který odolává celé řadě způsobů, jak je odradit z výskytu na okrasných rostlinách, zelenině nebo ovocných stromech. Pro jejich spolehlivé odstranění jsou ve většině případů nutné drastické chemické přípravky. Jakmile však objevíte následující přírodní recept, kdy využijete jednoduché suroviny, jako jsou mléko nebo jód, budete žasnout nad skvělými výsledky.

Návod na přípravu prostředku proti mšicím

  • 1 litrová láhev s rozprašovačem
  • injekční stříkačka
  • 100 ml mléka
  • nádobka s jódem

Připravenou injekční stříkačku naplňte zhruba do poloviny jódem a přidejte ke 100 ml mléka, které tím pádem získá žlutou barvu. Následně je přelijte do nádoby s rozprašovačem a doplňte na celkový objem 1 litru vody. Důkladně protřepejte a využijte jako postřik na rostliny, kde se vyskytují mšice. Postřik může sloužit také jako prevence u náchylných druhů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Recept účinný proti mšicím i houbovým chorobám

Tento recept na domácí prostředek pomůže nejenom proti mšicím, ale také proti houbovým chorobám. Jód má totiž přirozeně antibakteriální a antimykotické účinky, takže se používá jako dezinfekce. Této vlastnosti využijte i na zahradě či pro pokojové rostliny v případě, že u nich začnete pozorovat problémy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vhodné i pro ošetření rajčat

Následující preventivní postřik vyzkoušejte také na rajčata. Ta mohou (hlavně v období deštivého léta) trpět výskytem plísní, které se negativně podepíšou na jejich celkovém růstu a tvorbě plodů. Právě ošetření tímto přípravkem s obsahem jódu a mléka přitom může pomoci danou situaci velmi dobře vyřešit. Myslete na to, že jde především o prevenci, a postřik používejte ideálně ještě před výskytem problémů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články