Stromy na zahradě ošetřete síranem železitým: Zmizí všichni škůdci, stromům se pak vyhnou všechny choroby

Vyživte stromy síranem draselným a připravte je na nadcházející jaro. Odměnou vám navíc bude bohatá úroda v příští sezoně.

Stromy na zahradě ošetřete síranem železitým: Zmizí všichni škůdci i choroby i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Péči o rostliny byste neměli zanedbávat ani na začátku sezony. Použitím vhodného hnojiva doplníte vyčerpané zásoby živin, které v půdě zůstanou uložené až do příští sezony, jak informuje web AbecedaZahrady. Na jaře se tak probudí a začnou růst v plné síle. Navíc je tím ochráníte před nemocemi a dalšími neduhy.

Jak pečovat o ovocné stromy

Ze všeho nejdříve byste měli stav stromu pečlivě zkontrolovat a odstranit veškeré poškozené nebo nemocné větve, abyste zabránili šíření případných chorob. Dalším krokem je pak výživa vhodnou hnojicí směsí, kterou podpoříte imunitní systém stromu a zajistíte jeho pevnější zdraví. Zimní období ani škůdci mu tak neublíží. Mám to vyzkoušené, protože na své zahradě to takto dělám pravidelně, takže se nemusíte aplikace bát.

Čím hnojit jabloně na podzim

Nemusíte nutně utrácet za drahá hnojiva plná nebezpečných chemikálií, jejichž dlouhodobé používání je škodlivé nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Namísto toho sáhněte po šetrnější a bezpečnější přírodní alternativě, kterou si doma navíc sami připravíte za pár korun. Jediným pomocníkem vám bude síran draselný, jak doporučuje web JakPěstovat.

Brzy na jaře přidejte do vody na zalévání záhonů síran manganatý. Dokáže znásobit úrodu ovoce i zeleniny

Jak připravit strom na hnojení

Než se pustíte do hnojení jabloní a dalších ovocných stromů, o kterém už Chalupáři-Zahrádkáři také psali, měli byste napřed okolí stromu řádně připravit. Ze všeho nejdříve se zbavte plevelných rostlin a půdu důkladně vyčistěte. V dalším kroku byste měli její vrchní vrstvu provzdušnit. Kolem kmene vytvořte drážku, kam následně nasypete připravenou hnojící směs, která se bude postupně zimu uvolňovat. Kořeny si tak budou moci čerpat jen tolik živin, kolik budou momentálně potřebovat.

Co se spadanými jablky na zahradě – skvěle poslouží i jako hnojivo iZdroj fotografie: Pixabay
Vyzkoušejte také tento jednoduchý způsob, jak ošetřit stromy na poslední chvíli. Navíc vám dají v příštím roce opravdu bohatou a chutnou úrodu

Jakmile máte půdu i s drážkou připravenou, nasypte do ní síran draselný. Ke každému stromu budete potřebovat 30 gramů tohoto hnojiva. Ten následně zasypte zeminou a prostor okolo zasypte dostatečnou vrstvou mulčovací směsi. Skvěle se k tomuto účelu hodí kůra jehličnatých stromů nebo borové šišky. Tím vytvoříte ochranu kořenů před mrazem a zamezíte také výskytu škůdců, kteří v zemi přezimovali.

Jak své stromy na jaře chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články