Tajný recept zahradníků pro hnojivo na jahody v době květu. Získejte největší úrodu všech dob

                   

Jahody jsou jedním z neoblíbenějších druhů ovoce díky své sladké chuti i obsahu vitamínů. Pěstování vlastních jahod na zahradě i v nádobách na balkóně naštěstí není nic složitého. S následující radou pro skvělé hnojivo navíc podpoříte růst rostliny i tvorbu plodu. Zároveň nejde o nic speciálního a celé hnojení klidně i velkého záhonu s jahodami vyjde na pár korun.

Hnojivo pro bohatou úrodu jahod

Potřebovat budete granulované slepičí hnojivo a zhruba 10 litrů vody. Granulované peletky se slepičím hnojem jsou lepší z toho důvodu, že jsou vyčištěné od nežádoucích látek. Nabídnou tak lepší výživu pro rostliny. Navíc se s nimi snáze pracuje a samotné dávkování či skladování je o poznání jednodušší.

Zdroj fotografie: Unsplash
i

Návod na přípravu hnojiva

Jednoduše si vezměte sklenici zhruba o objemu 1 litru a naplňte ji granulovaným slepičím hnojivem. To následně nasypte do větší konve o objemu zhruba 10 litrů. Vše rozmíchejte, přikryjte a nechte zhruba 2 hodiny důkladně rozpouštět. Následně opět promíchejte, aby vznikla kvalitní směs plná živin. Takto připravenou směs ještě znovu nařeďte tak, že odeberete jeden litr koncentrované směsi a naředíte ho do dalších 10 litrů vody.

iZdroj fotografie: Canva

Hnojení jahod pro bohatou úrodu

Samotné hnojení jahod provádějte do mírně vlhké půdy. Ke každému keříčku dejte zhruba 1 litr připravené tekutiny. Nejlepší čas pro hnojení je hned na začátku sezóny, kdy jahody začínají tvořit listy. Další dávku hnojiva doplňte také těsně před květem. Obsažené látky ve slepičím hnojivu pomohou i s tvorbou kořenového systému pro zdravé rostliny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články