3 způsoby, jak uvolnit i ten nejvíce ucpaný odpad bez volání instalatéra. Fungují se 100% účinkem ve všech nejhorších případech

                   

Pokud se pokusíte vypustit vodu ze dřezu, ale ta nikam neodchází, je pravděpodobné, že je ucpaný odtok. A i když můžete sáhnout po láhvi nějakého chemického čisticího prostředku, není to třeba. I mnoho domácích prostředků si s tímto problémem skvěle poradí, a to za zlomek ceny. Ovšem pokud budete postupovat postupovat podle těchto technik (a v případě potřeby je několikrát zopakujete), zaručeně uspějete.

Použijte směs sody a octa

A jak na to? Nalijte do dřezu nebo umyvadla nejméně dva liry horké vody a nechte chvíli působit. Pokud to není možné, pak alespoň vyberte vodu, které se nad odtokem nahromadila (kupříkladu starým kbelíkem). Poté nasypte do odtoku šálek jedlé sody a nechte několik minut odpočívat. Je možné, že pro větší účinek budete muset jedlou sodu zamáčknout do odpadu třeba starou vařečkou.

iZdroj fotografie: Freepik

Po této době nalijte na sodu jeden šálek bílého octa. Kombinace těchto dvou nenápadných složek vytváří velmi silnou reakci, která vám skvěle poslouží k rozpuštění ucpávky. Nakonec vše prolijte horkou vodou. To pomáhá vše ještě dodatečně propláchnout. Pokud však máte u svého dřezu nebo umyvadla trubky z PVC, je nejlepší pro jistotu tento krok přeskočit, protože těsnění okolo těchto součástí se může snadno uvolnit.

Ucpaný odpad vyčistí vejce

Pokud máte odpad znečištěný opravdu silně, pak ještě před aplikací sody a octa použijte jeden malý trik – obyčejné vejce. To rozklepněte do odtoku a počkejte, dokud zcela nezateče dovnitř. Někdy to může trvat i několik minut. To, že je na místě, zpravidla poznáte podle toho, že začnou zevnitř vycházet malé bublinky vzduchu. Poté jednoduše zopakujte postup se sodou, octem a horkou vodu. Za pár minut bude hotovo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čištění odpadu colou a tabletou

Jestliže výše zmíněné metody nepomohou, pak je na čase vsadit na docela jiný kalibr. Nejdříve si vezměte k ruce jedlou sodu, tu však nechte zreagovat s obyčejnou Coca-Colou (zapomeňte na nejrůznější light verze apod.).

Následně do odtoku vsypte rozdrcenou tabletu do myčky a vše zalijte vroucí vodou. Nakonec použijte osvědčenou techniku za pomoci zvonu. Nebojte se pořádně pumpovat (a ucpat přitom všechny otvory), aby se opravdu dokonale a uvolnily částice jídla a drobné ucpávky.

A jaké triky používáte k čištění ucpaného odpadu u dřezu nebo umyvadla vy?

Když odpad neodtéká, je potřeba ho vyčistit. Jsou různé způsoby čištění, seznamte se s těmi nejčastějšími
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články