Architekt přeměnil starou továrnu z první světové války na luxusní bydlení

                   

Říká se, že s trochou citu a schopnosti kombinovat jednotlivé předměty je možné vytvořit domov snad z každé stavby. Zcela jinou úroveň tomuto tvrzení nasadil architekt, který se rozhodl, že ve své bydlení přetvoří nevzhlednou starou budovu, která dříve sloužila jako továrna na cement. Výsledek byl skutečně ohromující a díky citlivé proměně se odepsaný stavba proměnila v honosné a naprosto originální sídlo.

Stará továrna na cement s potenciálem

Když jeden španělský architekt viděl budovu, která dříve sloužila jako továrna pro výrobu cementu, měl jasno v tom, jaký bude jeho další projekt. Atypická stavba svému účelu nesloužila již od první světové války, kdy byla továrna na cement uzavřena. Lehce zchátralá, ale přesto neuvěřitelně zajímavá stavba tak byla na prodej za poměrně zajímavou částku.

Mnoho práce a velká vize

Architekt samozřejmě věděl, že koupí staré továrny si zadělává na mnoho let náročné práce. Zároveň však jde o perfektní základ pro přetvoření odvážných vizí v realitu. Prvním krokem bylo zakomponování rostlin a okolní vegetace pro vytvoření více přívětivého vnějšího vzhledu.

Hrubý surový beton bylo totiž potřeba malinko zakrýt jemnou a živou zelenou. S přidáním různých světel a hlavně přeměnou vnitřních prostor však vize postupně začínala získávat jasnou podobu a obrysy. A výsledek je skutečně maximálně originální a stylový.

Každý pokoj je originál

Přeměna staré továrny na cement dala vzniknout budově, kterou by jinak pravděpodobně vůbec nebylo možné vytvořit. Každý pokoj je navržen s maximální precizností a s cílem co nejlépe využít nabízené prostory a rozložení budovy.

Zdobení i nejrůznější detaily v podobě vybavení pomáhají přetvářet dokonalou vizi v realitu. Práce na továrně jsou však téměř nekonečné, protože s velkou budovou přichází skutečně mnoho možností a variant, co je možné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články