Bezdomovec proměnil vyřazený přepravní kontejner na bydlení s verandou. Uvnitř skrývá útulnější domov, než se zdá

                   

Obvykle slouží přepravní kontejnery pouze k přepravě zboží. Tyto velké kovové krabice mohou pojmout spoustu druhů zboží, pokud bychom ale měli přemýšlet o tom, že bychom v nich mohli bydlet, asi nebudeme příliš nadšeni. Existují ale lidé, kteří i s málem dokážou mnoho. A tak se v Texasu z jednoho takového kontejneru stal docela útulný domov.

Jak toto bydlení vzniklo?

Tento přepravní kontejnerový dům byl postaven v roce 2014 na rodinném ranči poblíž Lareda v Texasu. Uřčite to není to nejluxusnější bydlení, ale je velice pohodlné a útulné. Dům byl postaven z přepravního kontejneru o délce 40 stop (tj. přibližně 12,2 metru), uvnitř obsahuje celkem 320 čtverečních stop (okolo 100 metrů čtverečních – to je mimochodem plocha, kterou nedisponuje ani poměrně dost bytů 3+1 u nás). Pokud si chcete postavit svůj vlastní kontejner domů, je to skvělý příklad.

iZdroj fotografie: Off Grid

Venkovní posezení

Prostor domu je ještě navýšen, protože hned u domu vzniklo poměrně velké posezení, které je navíc zastřešené. Na venkovním posezení můžete najít vše, co je potřeba v klasickém obývacím pokoji pohodlné sedačky, stůl, televizi. Není to špatné místo, kam se uchýlit za teplých večerů!

iZdroj fotografie: Off Grid

Vstupte dál!

Pokud vstoupíme dovnitř, najdeme zde poměrně moderní kuchyni, která je vybavena nerezovými spotřebiči. Vůbec není stísněná, obsahuje spoustu skříněk pro skladování nádobí. V domě jsou ještě dvě ložnice a jedna koupelna.

V hlavní ložnici je postel obrovské velikosti, druhá ložnice je vybavena palandou. V koupelně najdete velkou sprchu s ohřívačem vody, umývadlo a toaletu – tedy jen to nejpotřebnějším. V celém domě jsou instalována LED světla, která celý prostor prosvětlují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články