Důchodce koupil bez prohlídky opuštěnou stodolu. Uvnitř objevil majetek za 600 milionů korun

                   

Možná se to stalo i vám nebo lidem z vašeho okolí: koupili jste starý dům a v něm našli například cenný obraz nebo brož. Tyto věci, které takto noví majitelé najdou, mají hodnotu většinou jen několik tisíc. Ten, kdo má ale velké štěstí, může na takové koupi vydělat i několik milionů. A to je příběh dvou manželů z New Yorku. Tito už byli v důchodu, když se rozhodli, koupit si stodolu v Portugalsku. To, co se nachází uvnitř stodoly, nikdo nevěděl.

Poslední byl ve stodole předchozí majitel

Poté, co předchozí majitel stodolu uzavřel, už do ní dlouhá léta nikdo nevkročil. A nikdo netušil, co se skrývá uvnitř staré stodoly, které už byla v dost chatrném stavu. Její koupě tak pro americký pár nebyla nijak drahá. Nikdo by se nikdy nenadál, že uvnitř stodoly je ukryt kus historie! Tito dva senioři měli skutečně štěstí, když za nízkou cenu pořídili stodolu, s hodnotou 26 milionů dolarů uvnitř! V přepočtu zhruba 602 552 600 Kč.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Plná stodola

V okamžiku, kdy manželé stodolu otevřeli, oněměli údivem. Stodola byla plná automobilů. Byli jich tam stovky různých značek. Všechny automobily pocházely z doby před druhou světovou válkou. Byly tam tyto značky:

  • BMW,
  • Mercedes,
  • Aston Martin
  • a další.

Všechny tyto vozy dohromady mají hodnotu přes 26 milionů dolarů. Automobily byly ve velmi dobrém stavu, ačkoli se na nich léta nejezdilo a pouze se na ně prášilo. Každý z automobilů je dneska už jedinečnou záležitostí.

Původní majitel

Protože stodola ukrývala takový poklad, začali se lidé zajímat o původního majitele. Na internetu začal kolovat příběh o tom, že původní majitel se před válkou živil jako prodejce aut – a ty nejzajímavější kousky schoval právě do své stodoly. Když byla stodola úplně plná, zajistil dveře. Původní majitel o takovou slávu ale nestál a příběh musel být odstraněn. Nicméně fotografie jsou na internetu k dispozici stále.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články