David přestavěl starou chalupu do stylu šumperáku. Během 12 týdnů ji přeměnil v příbytek svých snů

                   

Pětadvacetiletý David Feely z Daingeanu po svém příbuzném nečekaně zdědil starou chalupu. Domek nebyl zrovna v dobrém stavu a mladík celé tři roky přemýšlel, co s ním udělá. Nakonec se rozhodl, že mu dopřeje pořádnou rekonstrukci, k níž si přizval svého zkušenějšího bratra Marka vlastnícího truhlářskou firmu.

Pomoc zkušeného architekta byla nutná

Prvním krokem na seznamu bylo vyřešení nedostatečného prostoru kolem chalupy. David totiž chtěl, aby se tam vešlo alespoň několik vozidel. Muži si marně lámali hlavu nad tím, jak tento problém vyřešit. Najali si architektonickou firmu Axis Architecture, kterou vede Patrick Little.

Ten přišel s nápadem, který spočíval ve zkrácení a zvýšení chalupy. Myšlenka to byla geniální, protože právě díky ní na pozemku přibylo místo, na němž se mohla snadno otáčet auta. Architekt mužům dále poradil, že by na jižní stěnu budovy měli namontovat velké okno. To totiž do vnitřních prostor přivede maximum slunečních paprsků, a tak i tepla.

iZdroj fotografie: Se svolením David Feely

Nezapomnělo se ani na interiér

Oprav se dočkal také interiér. Přízemí dominují rustikální a výkonná kamna. U těch se nachází malá, ovšem pohodlná pohovka. K velkému oknu byl postaven jídelní stůl. Toto umístění dovoluje obyvatelům při konzumaci oběda či večeře pozorovat okolí. V prvním patře, do něhož vedou schody ze dřeva, stojí příjemně vyhlížející manželská postel.

Jistě vás překvapí, že celá přestavba trvala pouhých dvanáct týdnů. Této neuvěřitelné rychlosti práce pomohla hlavně Davidova rodina. Pomocnou ruku mu totiž nepodal jen jeho bratr, ale také otec Dominik. Ten pracoval na výstavbě lešení a zpracování dřeva.

Je to dům mnoha předností

Se stavebními pracemi začali v únoru roku 2014 a v červnu toho samého roku, se tam David nastěhoval společně se svou 23letou přítelkyní Jordan Ibrahimovou. Oba dva byli štěstím bez sebe, protože se v tak mladém věku dočkali domu snů.

iZdroj fotografie: Se svolením David Feely

Jejich nový domov není jenom útulný a krásný na pohled. Rovná střecha mu navíc přidala funkci v podobě přistávací plochy pro vrtulník. Jistě se ptáte, při jaké příležitosti se tam takovýto nevšední dopravní prostředek objevil. Důvodem jeho příletu bylo překvapení Davidova bratra, který se zrovna ženil.

Líbí se vám práce Davida a jeho rodiny? Udělali byste něco jinak?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články