Jedenáctiletá dívka koupila z kapesného za 8 000 Kč starý obytný vůz. Udělala z něj úžasný malý domek

                   

Když bylo většině z nás 11 let, nejlepší věcí, kterou jsme pravděpodobně postavili, byl domeček z lepenky pro naše medvídky či panenky. Ale 11letá Lauren Nelsonová měla mnohem větší vizi: chtěla si z obytné dodávky udělat svůj vlastní malý domov. Lauren z Attiky v New Yorku byla rozhodnuta, že její léto bude produktivnější, poté, co koronavirová krize zapříčinila zrušení většiny společenských aktivit. Poté, co se Lauren nechala inspirovat časopisem American Girl Doll, začala plánovat svou misi. Jejím cílem bylo koupit dodávku co nejlevněji. V časopise byl ukázán obytný vůz pro panenky za 650 $.

Stačilo kapesné

Matka Lauren, Aimee Nelson, se v rozhovoru pro WKBW rozpomněla na okamžiky, kdy za ní a manželem dcera s tímto nápadem přišla: „Mému manželovi to přišlo k smíchu. Řekl dceři, že za tuhle cenu hračky by si mohla koupit svůj vlastní opravdový karavan.“ A to rodinu přivedlo k výslednému rozhodnutí. Pořídí za podobnou cenu opravdové auto.

iZdroj fotografie: Lauren Nelsonová

Lauren šetřila všechno své kapesné a začala hledat obytné auto, ve kterém by vytvořila perfektní malý domov. Její matka Aimee vysvětlila NY Post: „Lauren opravdu má obálku, do které si šetří peníze. V podstatě jen z drobných, jako je 5 $ na Velikonoce nebo peníze od zubní víly. Jen se to sčítalo.“

iZdroj fotografie: Lauren Nelsonová

Jak se ukázalo, soused v jejich ulici prodával 20 stop dlouhý karavan za zcela přijatelnou cenu a i přes jeho ošuntělý vzhled to byla pro Lauren láska na první pohled. Kreativní jedenáctiletá dívka potřebovala vyjednávat, protože karavan byl prodáván za cenu přesahující její rozpočet. Přiznala, že snížení ceny nebylo těžké, a dodala: „Řekl 500 $ a já 400 $, protože to byly všechny peníze, které jsem měla. A on řekl, že jsme tedy dohodnuti.“

iZdroj fotografie: Lauren Nelsonová

Skutečný proces renovace zdaleka nebyl tak jednoduchý, zejména pro mladistvou s velmi malými manuálními zkušenostmi. Lauren však byla připravena tvrdě pracovat. Nejprve zahájila hloubkový úklid svého nového malého domu. Renovace samozřejmě stála také peníze a Lauren musela vyšetřit ještě nějaké úspory. Celkově utratila kolem 400 $ za vybavení a doplňky pro svůj úkryt ve stylu boho.

Vytvořila plnohodnotný domov

Laurenina inspirace pocházela z HGTV show Tiny House Hunters. Provedla vlastní výzkum a prohlédla Pinterest, aby spojila své nápady. Její domov je vyzdoben jednoduše – černými, bílými a šedými děkoracemi, několika květináči a kreslenými mandalami.

iZdroj fotografie: Lauren Nelsonová

V domácnosti je vše, co potřebuje – útulný obývací prostor, čtyřlůžková ložnice, malá koupelna a kuchyň. I když je prostor omezený, v ložnici je skříň a další úložné prostory v kuchyni a v obývacím pokoji.

iZdroj fotografie: Lauren Nelsonová

Tato jedenáctiletá dívka by se ráda stala součástí komunity „tiny houses“ (malé domky) a inspirovala další lidi, aby udělali totéž. Laurenin dům je určitě velmi roztomilý a svědčí o tom, že její rodiče ji nechali roztáhnout kreativní křídla. Ne všichni rodiče by svému dítěti dovolili koupit karavan a renovovat ho na dvorku, ale Laurenina matka a táta to viděli tak, jak to bylo – neškodný projekt, který by Lauren naučil mnoha životním dovednostem. Podívejte se na video níže, kde najdete rozhovory s Lauren a jejími rodiči a kompletní prohlídku zrekonstruovaného karavanu Lauren.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články