Koupil 700 let starou jeskyni a přeměnil ji v úžasné bydlení

                   

Co si představíte, když se řekne „vysněné bydlení“? Někteří vidí dům na pláži, jiní zase venkov a čistou přírodu. Ovšem někteří lidé se mohou rozhodnout vybudovat si dům ze skály. Ano, čtete správně. Angličan Angelo Mastropietro se rozhodl vyrobit si skutečně netradiční bydlení, vzal nářadí a pustil se do práce.

Vysněný domov ve skále

Angličan Angelo Mastropietro zjistil, že trpí roztroušenou sklerózou, odešel z práce a rozhodl se postavit si vysněný domov. Koupil si nářadí a začal intenzivně pracovat na svém snu. Ten sen představoval domov v jeskyni, kterou přetvořil na neuvěřitelné místo k životu. A musíme říct, že ta dřina stála skutečně za to.

Všechno začalo v roce 2009

Angelo objevil jeskyni už v roce 2009. Při jízdě na kole se chtěl vyhnout silnému dešti, tak se ukryl na prvním možném místě. Tím místem byla 700 let stará jeskyně, která se nakonec stala jeho velice netradičním domovem. O několik let později se totiž rozhodl ji koupit i s okolní půdou a pustit se do náročné rekonstrukce.

Plně vybavené obydlí

Zrekonstruované jeskyni nechybí nic, co byste našli i v moderních bytech. Zahrnuje dokonce:

  • Dešťovou sprchu
  • Podlahové vytápění
  • Připojení k internetu

Dům má také krásnou kuchyň, která by se hodila i do jakéhokoli elegantního, moderně zařízeného domu. Abyste se necítili jako v kopce, Angelo vytvořil několik oken i dveří. Chcete se podívat nebo vyjít do přírody? Žádný problém. Stěny jsou navíc vymalovány bíle, takže prostor je opticky větší a zároveň prosvětlený. Možná se teď sami sebe ptáte, kolik peněz a času Angelo do stavby investoval. Nad rekonstrukcí strávil 1 000 hodin a utratil kolem 160 000 liber, v přepočtu asi 4 800 000 korun. Výsledek je ale ohromující. Angelo tvrdí, že jeho nemoc určuje jeho životní styl i jeho zdraví. Potřeboval žít někde, kde bude šťastnější a cítit se zdravě. A jak to tak vypadá, povedlo se mu to.

Zdroj fotografií: Imgur / Pierce Winhof

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články