Dejte šanci Měsíci a posledních 10 červnových dní pečujte o zahradu podle lunárního kalendáře. Má značný vliv na úrodu

Během posledních 10 červnových dní na zahradě ještě ledacos stihnete. Stačí se řídit lunárním kalendářem a vaše úroda poroste maximálně.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud máte dojem, že se vám na zahradě ne všechno daří tak, jak byste chtěli, dejte protentokrát šanci trochu jinému postupu. Lunární kalendář vám podle vlivu Měsíce prozradí, jakým činnostem se věnovat v konkrétních dnech, abyste na zahradě slavili jen samé úspěchy. Snadno si tak nalinkujete plán na poslední předprázdninový měsíc.

21. – 22. června 2022

Hned začátek tohoto desetidenního období váš vyloženě vyzývá k akci. Měsíc je ve znamení Berana a je to tedy vhodná doba pro sběr, skladování, konzervaci a mrazení ovoce. Beran je totiž pod vládou Marsu, takže rozhodně přeje jakýmkoliv činnostem. Chcete se zbavit plevele? Pak byste měli vědět, že dny 21. – 22. června jsou také vhodnou dobou pro jeho odstraňování. Bude mu trvat déle, než vyroste, a jako bonus při tom nepoškodíte svou úrodu.

23. – 25. června 2022

Dalším dvěma dnům dominuje Býk. Býkům vládne planeta lásky, takže i během těchto dní nastává vhodná doba pro sběr a skladování ovoce. Zároveň však můžete vsadit i na sběr a konzervaci kořenové zeleniny a jde také o správný čas pro setí a sázení jakýchkoliv pozdních druhů zeleniny, které byste chtěli sklízet na konci léta.

Zdroj fotografie: Depositphotos

26. – 27. června 2022

Těmto dnům vládnou Blíženci, a ti čerpají sílu z Merkuru. To může bohužel podpořit rozvoj některých patogenů na záhoncích nebo přímo na rostlinách. Pokud to tedy jen trochu jde, vyhněte se zalévání své zahrady, abyste tyto tendence nechtěně nepodporovali. Byla by to totiž škoda. Samozřejmě pokud panují opravdu vysoké teploty, pak zahradu zalijte. Vždy však dávejte pozor na přemokření.

27. – 30. června 2022

Posledním třem červnovým dnům dává sílu Rak. Není tajemstvím, že právě ten se inspiruje Měsícem, takže zahradě opravdu silně prospívá. Jde proto o vhodný čas na setí a sázení jakýchkoliv plodin. Tradice říká, že semínka a sazenice, jež svěříte půdě v tyto dny, se budou rychleji ujímat a lépe růst. Můžete se tedy pokusit například i o výsev náročných druhů. Které byste jinak letos nejspíš vůbec pěstovat nezačali.

Jakými zákonitostmi se při péči o zahradu řídíte vy?