Majitele domu v noci vyrušilo hlasité klepání na střechu. Překvapila ho nečekaná návštěva

                   

Představte si, že spíte a najednou váš probudí klepání ze střechy. A přitom neprší, ani nepadají kroupy. Tomuto majiteli domu se to stalo a ani ve snu by ho nenapadlo, koho tam nakonec najde.

Majitel dvoupatrové chaty v přímořském letovisku Llandudno v severním Walesu jménem Michael Lann se koncem února začal v noci pravidelně probouzet kvůli dotěrným zvukům ze střechy. Muž ovšem neměl ani ponětí, co tam může ve skutečnosti najít a nakonec se tam vydal. A našel něco velmi překvapivého a zcela nečekaného!

Nečekaný objev

O několik dní později se Michael vrátil z práce domů a podíval se na střechu svého domu. Nevěřil svým očím. Na dlaždicích poblíž okapu stály dvě velké postavy, ačkoli to vůbec nebyli ptáci, jak si původně myslel. Byly to skutečné horské kozy. Jak se něco takového mohlo stát? Ve skutečnosti velmi jednoduše.

iZdroj obrázku: Pixabay

Michaelův dům je blízko skály, takže kozy neměly potíže se skokem dostat na střechu budovy. Díky měkkým a pohyblivým kopytům mohou chodit i po strmém povrchu, takže jim střešní tašky nedělaly žádné problémy. Michael zveřejnil na Facebooku také video, které ukazuje, jak kozy bez váhání kráčí po střeše a dívají se dolů na kolemjdoucí.

Divoká zvířata ve světě lidí

Není to poprvé, co do Llandudna přicházejí divoké horské kozy. V březnu 2020 zvířata dobyla město, které bylo liduprázdné kvůli karanténě. Poté byli kopytníci opakovaně spatření v křoví u silnice a dokonce i v blízkosti obchodů. Ve městě se volně pohybovali až do dubna a dokonce se jim podařilo rozbít okna v místní škole. To ovšem nebyly jediné škody, které způsobily.

iZdroj obrázku: Pixabay

Kozy navíc snědly dávku nově vysazených stromů, což není žádným překvapením. Odhaduje se, že stálo, které žije v horách severního Walesu, má asi 130 jedinců. Podle odborníků byly jejich předky párem koz, který v roce 1837 přivezl perský šáh královně Viktorii. A jak je vidět, tak se jim v této oblasti daří skutečně dobře. Místní lidé se s nimi pravidelně vídají, což je pro tento druh zvířat neobvyklé, ale vzhledem k prázdným ulicím se není čemu divit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články