Manžel přeměnil nevzhledný pařez na dům pro trpaslíky

                   

Pařezů je velice těžké se zbavit. Když se setkáte s kusem dřeva, který je širší než vy a váží několik desítek kilogramů, je jediným způsobem, jak se ho zbavit, těžké vybavení a spousta pomoci. Vždy to můžete nechat být, to je jasné. Ale pohled na jediný pařez ve vaší zahradě není rozhodně to nepříjemnější na pohled. Jeden muž se rozhodl svůj problém vyřešit kreativně.

Zatímco většina z nás se rozhodne pro některé ze staromódních řešení, jako je například kácení nebo přeměna na použitelné dřevo, rezidentka Tennessee jménem Mimi a její manžel místo toho viděli mrtvý pařez jako příležitost, jak se trochu pobavit. Stačilo jim jen trochu kreativity, pár základních věcí a trocha vlastní práce a mají nyní na zahradě nádhernou dekoraci, jako nikdo jiný!

iZdroj fotografie: Flickr

Pařez jako nový domov

Manželský pár si řekl, že pařez by bylo skvělé přeměnit na životní prostor pro něco malého. Většinu lidí by možná napadla kočka, veverka nebo ptáci. Tento majitel se ale rozhodl pro něco netradičního, a to trpaslíky! Travní skřítci jsou blízcí pro domácnosti a zřejmě každý člověk žijící ve Spojených státech ví, o co jde. Dodají zahradě živý nádech a mohou také chránit trávník. Přinejmenším udělají veverkám a ptákům nějakou společnost.

iZdroj fotografie: Flickr

Vše, co museli udělat, byla:

  • střecha,
  • dvě okna,
  • dveře,
  • malá lampa a dva malé květníky.

Pečlivé plánování je základ

Stejně jako u jiných prací, i zde stál na začátku jasný plán. Muž si vše muset dobře změřit a rozplánovat, a to především v případě střechy, kterou nebylo tak jednoduché vyrobit. Nicméně nakonec na pařez padne stejně, jako čepice na hlavu trpaslíka. Vypadá naprosto jedinečně a je také funkční. Důležité bylo samozřejmě také vše namalovat pestrými barvami, aby bylo na co se dívat. Střecha je přírodní, zatímco okna žlutá s bílým rámem a venkovní lampa je také krásně žlutá.

iZdroj fotografie: Flickr

Nový obyvatel pařezu se tam mohl rovnou nastěhovat až z magické vzdálené země trpaslíků. Doufejme, že je se svým novým domovem spokojený. Veverky a ptáci jsou jistě překvapeni, když se s ním na zahradě potkají a strůjci tohoto jedinečného nápadu jsou svou dekorací naprosto nadšeni! A milují ji zaručeně nejen oni, ale také všechny děti ze sousedství. Není přece nic krásnějšího, než originální zahradní domek pro všechny opuštěné zahradní trpaslíky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články