Moderní bydlení v nejkrásnějším malém domečku na světě

                   

Když se jeden zamilovaný pár rozhodne, že promění svou vášeň k malinkým domečkům ve skutečnost, může vzniknout zcela unikátní a krásné bydlení. A když je ještě ke všemu jeden z nich zručný podnikatel ve stavebnictví, který si poradí i s novou koupelnou či kuchyní, nestojí jejich snu nic v cestě.

Matt a Linda začali svůj vysněný malý domek stavět rok po seznámení a společně vytvořili nádherný domov. Většinu práce odvedli podle svých slov oni sami, avšak na náročnější úkony se nebáli pozvat profesionály.

iZdroj fotografie: Flickr

Moderní bydlení pro mladý pár

Ostré hrany, hladké linie a černá fasáda dělají z domku moderní bydlení. Dům s rovnou střechou je doplněný i venkovní černou zástěnou a terasou ve stejné barvě. Až potud by se zdálo, že domeček není ničím výjimečný, jenže celá jeho plocha zabírá sotva pár metrů čtverečních.

iZdroj fotografie: Flickr

Dům má dokonce i kolečka, takže se dá teoreticky i přemístit, pokud to okolní terén a podmínky dovolí. A co do takového prostoru Matt a Linda všechno vtěsnali?

  • Chodbu
  • Kuchyň a koupelnu
  • Obývací pokoj
  • Ložnici
iZdroj fotografie: Flickr

Dojem velkého prostoru

Vysoký strop v chodbě prostor opticky zvětšuje. Z chodby se pak přichází do moderně vybavené kuchyně se sporákem, linkou i umyvadlem. Díky skříňkám je zde dost úložného prostoru, a co se nevejde do nich, má své místo ve schodech, které plní funkci zásuvek a skříní.

Vše má elegantní ráz a doplňky i zeď jsou laděné do tmavě modré barvy. Naproti kuchyňské lince je pak schodiště, po kterém lze vystoupat do patra – do ložnice. Kuchyň je prosvětlená, protože nad celou linkou se táhnou velká okna.

Ložnice není od ostatních místností oddělená dveřmi, přímo ze schodiště máte přístup k velké manželské posteli. Ta ovšem stojí za to, protože z ní si Matt a Linda vytvořili krásný výhled na noční oblohu. Kromě světel a květin si pár pohrál i se zrcadly, které s prostorem také vykouzlí zázraky. A pro ukládání věcí nechybí ani dvě prostorné skříně.

iZdroj fotografie: Flickr

Dokonce zbylo i místo na obývací pokoj s televizí, kde pár rád sedává se svými kočkami. Obývací pokoj je vybavený také přímotopem, který prostor pohodlně vytopí i během zimních měsíců. Nechybí ani spousta květin a závěsných světel, které nejen opticky zvětšují prostor, ale také dodávají domovu útulnost. I s malým prostorem se dá vykouzlit nádherný domov. Stačí trocha plánování, šikovné ruce a fantazie.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články