Muž svépomocí proměnil opuštěnou boudu na fantastický srub

                   

O tom, že je věk jen číslo, přesvědčil své okolí Richard Aiken, který již oslavil šedesáté páté narozeniny a rozhodl se, že vlastníma rukama vytvoří něco velkého. Uprostřed lesa si vyhlédl starou a rozpadající se boudu a dal si za cíl její kompletní rekonstrukci.

Celý život toužil po chatě

Svůj celoživotní sen si splnil až na stará kolena. Vždy chtěl mít druhý dům v přírodě, kam bude jezdit relaxovat a užívat si klidné a tiché chvíle. Vždy ale své plány změnil, protože koupě větší chaty byla finančně náročná. Pak ho napadlo, že by mohl koupit levnější starý příbytek v lese a vytvořit z něj s pomocí své rodiny stavbu svých snů. Chatu zakoupil přibližně za pouhých 100 amerických dolarů.

Hotová katastrofa

Stavba v lese ani zdaleka nepřipomínala útulný domov. Všude bylo plno trosek, střecha se bortila a stěny na tom nebyly o moc lépe. Richardovi nezbylo, než stavbu skoro celou zbořit a začít stavět od nuly. Nechyběla mu naděje a také velkolepá vize, kterou měl stále před očima.

Brzy objevil v okolí vodní pramen, takže si mohl dopřát svěží a čistou vodu přímo z přírody. Celá rodina mu pomáhala vytvořit jeho vysněný dům. Materiál získávali ze stromů na Richardově pozemku a stavba se začala rýsovat.

Rustikální podoba

Hlavním požadavkem starého pána bylo, aby se dům co nejvíce hodil do svého prostředí. Vše tak bylo vyráběno ze dřeva a laděno do rustikálního stylu. Podlahy, nábytek, stěny a vše ostatní. V domě také vytvořili nádherné schodiště, které upoutá na první pohled každého návštěvníka, stejně jako parkety na podlaze.

Jelikož se do práce zapojila celá rodina a i někteří Richardovi přátelé, už teď ví, že tu nebude trávit čas sám. Všichni se těší, až bude dílo dokončeno a budou společně sedět u velkého dřevěného stolu a vzpomínat na to, kolik jim stavba dala práce, ale jak se jim to vyplatilo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Markéta Kadeřábková

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již třetím rokem, specializuji se na pokojové květiny, dekorace a zahradu. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články