Muž svépomocí proměnil opuštěnou boudu na fantastický srub

                   

O tom, že je věk jen číslo, přesvědčil své okolí Richard Aiken, který již oslavil šedesáté páté narozeniny a rozhodl se, že vlastníma rukama vytvoří něco velkého. Uprostřed lesa si vyhlédl starou a rozpadající se boudu a dal si za cíl její kompletní rekonstrukci.

Celý život toužil po chatě

Svůj celoživotní sen si splnil až na stará kolena. Vždy chtěl mít druhý dům v přírodě, kam bude jezdit relaxovat a užívat si klidné a tiché chvíle. Vždy ale své plány změnil, protože koupě větší chaty byla finančně náročná. Pak ho napadlo, že by mohl koupit levnější starý příbytek v lese a vytvořit z něj s pomocí své rodiny stavbu svých snů. Chatu zakoupil přibližně za pouhých 100 amerických dolarů.

Hotová katastrofa

Stavba v lese ani zdaleka nepřipomínala útulný domov. Všude bylo plno trosek, střecha se bortila a stěny na tom nebyly o moc lépe. Richardovi nezbylo, než stavbu skoro celou zbořit a začít stavět od nuly. Nechyběla mu naděje a také velkolepá vize, kterou měl stále před očima.

Brzy objevil v okolí vodní pramen, takže si mohl dopřát svěží a čistou vodu přímo z přírody. Celá rodina mu pomáhala vytvořit jeho vysněný dům. Materiál získávali ze stromů na Richardově pozemku a stavba se začala rýsovat.

Rustikální podoba

Hlavním požadavkem starého pána bylo, aby se dům co nejvíce hodil do svého prostředí. Vše tak bylo vyráběno ze dřeva a laděno do rustikálního stylu. Podlahy, nábytek, stěny a vše ostatní. V domě také vytvořili nádherné schodiště, které upoutá na první pohled každého návštěvníka, stejně jako parkety na podlaze.

Jelikož se do práce zapojila celá rodina a i někteří Richardovi přátelé, už teď ví, že tu nebude trávit čas sám. Všichni se těší, až bude dílo dokončeno a budou společně sedět u velkého dřevěného stolu a vzpomínat na to, kolik jim stavba dala práce, ale jak se jim to vyplatilo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články