Muž vykopal díru na zahradě a učinil mimořádný objev

                   

Někdy, když si lidé kupují nový dům se zahradou, najdou někde ukrytý zapomenutý poklad po bývalých majitelích. Přesně to se stalo také Johnu Simsovi z amerického Tusconu v Arizoně. Když procházel plány domu, který si v roce 2015 koupil, učinil zvláštní objev. Plány totiž ukazovaly na zahradě „speciální místnost“. To, co našel, je úžasné, zajímavé a jednoznačně mimořádné.

Nový začátek a velké dobrodružství

John Sims si koupil nový domov v Tusconu v Arizoně. Předchozí majitel byl jeho přítel. Věděl proto, že se jedná o dobrý nákup. Když mu jeho přítel předával klíče, přidal k tomu tajemnou zprávu o přilehlé zahradě. Je zde prý totiž něco, co ještě bylo zapotřebí objevit. Tehdy si neuvědomil, že díky tomu ho budou znát lidé po celém světě.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Plány domu a pozemku ukazovaly kulatý prostor na zahradě. John se rozhodl začít kopat, i když vůbec netušil, co tam může být. Brzy se jeho lopata setkala s kovem. Původně si asi myslel, že jde jen o starou studnu. Ukázalo se ovšem, že jde o kulaté kovové dveře, které vedou do bombového úkrytu nebo skrýši před bouřkou či tornádem.

Chcete vědět, co se k bunkru skrývalo?

Pod poklopem se skrývalo točité schodiště a pod ním sklep, překvapivě v dobrém stavu. To ale není zdaleka všechno, co našli. Bunkr byl postaven s největší pravděpodobností během první světové války a od 60. let do něj nikdo nevstoupil. Sims tam našel plnou výbavu pro případ, že by došlo k náletům, anebo tornádu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Ve sklepě se nacházeli ve velmi dobrém stavu:

  • pitná voda v plechu,
  • jídlo,
  • první pomoc,
  • generátor a další.

John se rozhodl, že je nejvyšší čas sklep řádně vyčistit a uklidit. Spolu s přáteli vyčistil veškerou suť, která tam spadla. Poté, co vše vyčistil, se prostor ukázal být mnohem větší, než si původně myslel. Dalším krokem bylo zbavit se rezavého schodiště a nahradit ho novým, robustním modelem. Betonovou konstrukce opravil a vyztužil. A dokonce tam nechal zavést i elektřinu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články