Muž zrenovoval byt o rozloze 23 m² za zlomek ceny. Výsledek nemá chybu

                   

Většina lidí dnes preferuje větší a prostorné místnosti. Ne všichni si ale takový byt mohou dovolit. A pak jsou tady ti, kteří se naopak cítí lépe v menších prostorech a spokojí se jen s málem. Jedním z nich je i muž jménem Christian, který ze svého maličkého bytečku vytvořil unikátní místo pro život se spoustou úložného prostoru a v moderním stylu. Inspiroval se především lodními kajutami a japonskými domky.

Byt skrývá mnohá tajemství i překvapení

Celé kouzlo je podle Christiana v tom, že kdokoliv do bytu přijde, nemá ani tušení, co všechno se v něm skrývá. Byt je plný překvapení. Dřevěné skříňky v kuchyni za svými dvířkami mohou stejně dobře ukrývat sporák, umyvadlo nebo kuchyňské nádobí. Na druhé straně kuchyně má Christian vestavěné skříně, kde ukrývá své oblečení. A přestože koupelna zabírá zhruba stejně prostoru jako tyto skříně, jsou v ní dokonce přidělané poličky na odkládání věcí.

Christian spí na gauči, který se dá vysunout zespod balkonových dveří a snadným rozložením z něj lze udělat velkou postel. Noční stolek vedle postele funguje jako schod před vstupem na balkon. Televize se dá vytáhnout ze zdi a je na ní vidět z postele či z gauče. Christian sám říká, že takové bydlení je něco jako LEGO pro dospělé, a za nic na světě by ho nevyměnil.

iZdroj fotografie: Kirsten Dirksen

Christian pomáhá životnímu prostředí

Ze zdi se dá také odklopit dřevěná deska, která se dá snadno použít jako stůl nebo prostor pro květiny. Christian celý styl bydlení vnímá jako skvělou rozcvičku, protože nikdy nic není dlouhodobě na svém místě. Tvrdí, že k životu potřebuje vlastně jen pohodlnou matraci, čisté povlečení, tekoucí vodu, sprchu a sporák, na kterém si uvaří večeři, a tohle všechno mu jeho malý byt nabízí.

iZdroj fotografie: Kirsten Dirksen

Christian tím ale pomáhá i životnímu prostředí. Ruku v ruce s bydlením v takto malém prostoru jdou totiž i další kroky, a to například:

  • Snižování uhlíkové stopy
  • Šetření vody
  • Šetření energiemi za vytápění a světlo
iZdroj fotografie: Kirsten Dirksen

Ačkoliv byl pro jeho přátele a rodinu tento styl života ze začátku trochu šokující, Christian je ze svého rozhodnutí velmi šťastný. Jeho život je jedno velké dobrodružství, navíc si klidně může pozvat kamarády a užívat si jejich překvapené pohledy, když otevře další skříňku či odklopí desku ze zdi.

iZdroj fotografie: Kirsten Dirksen

V jeden moment se u něj doma dokonce sešlo téměř 40 lidí, takže jeho miniaturní byteček zvládne hostit i poměrně velkou party.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články