Neměl peníze na koupi bytu, tak vydražil garáž. Svépomocí ji proměnil na luxusní bydlení

                   

Když si řekne slovo garáž, většina z nás si představí temnou, vlhkou a plesnivou kobku, která je dobrá leda tak na zaparkování auta, případně k ukládání nářadí či různých věcí, které doma překáží, ale nechce se vám jich zbavovat. Napadlo vás někdy, že je možnost přestavit garáž nebo kůlnu na útulný byt? Říkáte si, že je to nemožné? Opak je však pravdou.

Technické záležitosti

Mnoho lidí, po celém světě, již takovouhle rekonstrukci absolvovalo. Víte však, co všechno je potřeba zařídit? Ze všeho nejdůležitější je vyřešit především technické záležitosti. Těmi jsou:

  • elektřina
  • voda
  • odpady
  • vytápění.

Garáže sice bývají napojené na elektřinu, ale naleznete tam maximálně světlo a pár zásuvek, to však většinou pro bydlení není dostačující, bude potřeba naplánovat, co kde budete mít a podle toho nechat udělat rozvody elektřiny.

iZdroj fotografie: Imgur / Pierce Winhof

Pokud se garáž nachází v sousedství domů, můžete se dohodnout se sousedem, zda by nebylo možné připojit vodu a odpady na jeho dům, to je nejjednodušší vyřešení problému. Když to však nejde, budete muset vybudovat napojení na veřejný vodovod a kanalizaci.

iZdroj fotografie: Imgur / Pierce Winhof

Jestli se chystáte v garáži přebývat i přes zimu, bude potřeba zajistit také vytápění, to lze vyřešit buď elektrickým přímotopem, krbovými kamny nebo se opět domluvit se sousedem.

iZdroj fotografie: Imgur / Pierce Winhof

Stavební úpravy

Po technických záležitostech přijdou na řadu stavební úpravy. Bude potřeba stavebně oddělit toaletu a koupelnu od ostatního prostoru. K tomu se hodí příčky ze sádrokartonu nebo pórobetonové cihly. Dále je potřeba položit podlaha a vymalovat.

iZdroj fotografie: Imgur / Pierce Winhof

Pokud máte k dispozici garáž s vysokým stropem, můžete vytvořit vestavěné patro, které bude sloužit jako ložnice, získáte tak více prostoru pro bydlení.

Zabydlování

Nakonec zbývá už jen prostor zabydlet. K tomu máte naprosto volnou ruku, kde jste omezeni pouze prostorem. Na internetu můžete naleznout spoustu tipů a triků, které řeší problém s malým prostorem k bydlení. Inspiraci můžete načerpat i v naší galerii.

iZdroj fotografie: Imgur / Pierce Winhof
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články