Nikdy neuvěříte, že tento úžasný dům je široký jen dva metry, ani když nahlédnete dovnitř

                   

Většina lidí musí ve svých domovech bojovat s malými prostory. Je toho tolik, co chceme mít, a tak málo místa kam to dát! Představte si, že existuje dům, který je široký jen 2 metry. Stojí mezi většími domy – je dlouhý, ale úzký. Na druhou stranu v současné době, kdy se snažíme co nejméně zatěžovat přírodu, jsou malé domy čím dál více populární. Stačí se jen smířit s tím, že přestanete hromadit věci, které ve skutečnosti ani nepotřebujete.

Život v malém domku

Ačkoli by se mohlo zdát, že takto široký dům je velice malý a život v něm musí být stísněný, není tomu tak. Měli jsme příležitost podívat se dovnitř. Jakmile vejdete, zapomenete na to, že tento dům je tak skoupý na šířku. Zjistíte, že dva metry jsou dostatečné. Obyvatelé v tomto domě mají jen tolik věcí, kolik skutečně potřebují, takže jim omezené prostory nevadí.

iZdroj fotografie: Imgur / River Freshman

A do domu se vejde vše, co má ve správném domě být:

  • kuchyně,
  • obývací pokoj,
  • koupelna,
  • 2 ložnice,
  • zahrádka,
  • pracovna.

Extrémně malý dům

Tento dům se nachází v Londýně. Pokud byste měli zájem, můžete si ho koupit za 1,2 milionu eur. Angličané tento typ domu označují jako „gap house“: což je dům, který byl navržen tak, aby vyplnil mezeru mezi jinak hustě obydlenými ulicemi. V podstatě je tento dům postaven v uličce, ve které původně žádný dům stát neměl. S tím, jak lidí ve městě začalo přibývat, začaly se zaplňovat také tyto uličky.

iZdroj fotografie: Imgur / River Freshman

Rekonstrukce: a prostorný dům je na světě

V roce 2013 proběhla celková rekonstrukce tohoto domu. Úkolu se ujalo renomované desénové studio. A výsledek je naprosto úžasný! Také realitní agent je ohledně tohoto malého domu velice pozitivní. Tento dům je totiž podle něj jedinečný a jeho vybavení je skvělé. Tak například otevřené skříně řeší menší prostory a každý centimetr je využit efektivně. V každém patře jsou světlíky, které místnost prosvětlují a opticky zvětšují.

iZdroj fotografie: Imgur / River Freshman
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články