Nízkonákladová a elegantní, tak vypadá jedna z nejzajímavějších stodol. Uzpůsobena k dokonalému bydlení

                   

Stodoly si odjakživa spojujeme s venkovem a životem na vesnici. Možná vás napadá, že se dovnitř ukládají balíky slámy, je zde prach a spousta pavouků. To je ovšem minulost. Nové a moderní stodoly se staví jako útulné domácnosti a nabízejí mnohdy i více přednostní než běžný dům. 

Výhody při stavbě stodoly

Díky jednoduché obdélníkové a jednoduché formě je lze snadno umístit na jakýkoli pozemek. Díky základnímu designu jsou stavební práce rychlé a celkové náklady jsou o něco nižší než při stavbě standardního domu.

iZdroj fotografie: architekt Artur Wójciak

Aby se stodola co nejvíce podobala původní podobě, musí mít sedlovou střechu. Lze na ni snadno instalovat solární panely, což pomůže šetřit energii a vaše úspory. Mnoho staveb inspirovaných stodolou má také velké prosklené stěny, které umožňují užší kontakt s přírodou a budí dojem, že místnost je větší. Následující projekt má všechny tyto výhody.

iZdroj fotografie: architekt Artur Wójciak

Unikátní projekt

Stodola kombinuje bílé odstíny a dřevo, což působí elegantně a klidně. Uvnitř jsou pokoje, které byly navrženy ve dvou patrech. V přízemí je velký obývací pokoj, ze kterého můžete vyjít na terasu a zahradu. Zde se nachází prostorné prosklení.

iZdroj fotografie: architekt Artur Wójciak

Ve spodní části domu je také ložnice s velkou šatní skříní, kterou lze využít k přenocování. V přízemí je také technická místnost, garáž, kuchyň o úctyhodné rozloze přes deset metrů čtverečních, dvě koupelny a pracovna. V podkroví jsou dvě velké ložnice se skříněmi, koupelna a rodinný pokoj s krbem.

iZdroj fotografie: architekt Artur Wójciak

Ekonomické řešení

Zmíněný projekt je nejen krásný a originální, ale také jeho tvůrci dbají na to, aby byl co nejlevnější. Návrh domu odpovídá ustanovením technických podmínek pro rok 2021. Díky získávání solární energie navíc solární systém ohřívá vodu a tepelné čerpadlo pomáhá udržovat teplo a umožňuje čerpat energii z obnovitelných zdrojů.

Krása v jednoduchosti

Doba, kdy stavby doprovázely křiklavé a umělé materiály, je pryč. Nyní se lidé rádi vrací ke stavbám ze dřeva, které jsou doplněny o pár přírodních barev, aby stavba přirozeně zapadla do svého okolí. Ať už je ve městě, v lese nebo jen u rybníka. 

Solární panely navíc zajišťují, že je stavba alespoň trochu nezávislá a může tak fungovat i v místech, kde je odříznutá od civilizace. Posuďte sami. Není snem každého, vzdálit se alespoň na chvíli do civilizace a odpočívat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články