Objevte největší a nejdražší rodinný dům na světě. Takhle vypadá bydlení z říše snů

                   

Každý den zmizí z naší planety kus obyvatelné plochy. A protože lidí na planetě neustále přibývá, stává se nutností stavět do výšky. Celý svět si už zvykl na výškové budovy, které umí řešit nedostatek prostoru obzvlášť ve velkých městských aglomeracích. A v Indii, dnes druhém nejlidnatějším státem na světě, je tato otázka čím dál víc palčivější.

Bydlení z říše snů

Abyste si mohli pořídit takový dům, potřebujete k tomu jen jednu věc. A tou věcí jsou peníze. Hodně peněz. S těmi zřejmě nemá problém nejbohatší muž v Indii a tím je podle časopisu Forbes Mukesh Ambani. A protože bohatí lidé si potrpí na okázalost, rozhodl se p. Ambani, že si postaví nový dům pro svoji rodinu. Bombaj je druhé největší město v Indii, a nyní se honosí i nejvyšším soukromým mrakodrapem. Jeho cena je stejně vysoká, jako stavba sama, to 710 mil. Eur.

iZdroj fotografie: Imgur, Architecture & Design

Můžeme tedy směle říci, že tato stavba je největším a nejdražším domem na světě.  Dům má 27 podlaží, i když jich původně měl mít 60. Jako důvod se uvádí, že investor chtěl zvýšit výšku stropů, kvůli vzdušnosti a světlosti. Dům má být stavbou pro 21,století, tedy plný světla, zeleně, technologických vymožeností a luxusu. A tak vyrostl v Bombaji dům nazvaný Antilla – podle souostroví v Karibiku a Atlantickém oceánu.

iZdroj fotografie: Imgur, Architecture & Design

Trocha čísel o stavbě samé

Kromě toho, že dům má 27 podlaží, jak jsem uvedl výše, jsou v něm kinosál pro 50 osob, dále garáže pro 160 automobilů, 3 přistávací plochy pro vrtulník,  fitness, solárium, bazén, taneční sál, tělocvičnu a 9 výtahů. Ložnice, kuchyně, toalety, koupelny a další prostory odpovídají velikosti domu. Je pravda, že dům je obrovský, ale při pohledu na něj se může hodně lidí ptát, zda je i hezký, zda zapadá do okolní architektury.

iZdroj fotografie: Imgur, Architecture & Design

Co na to obyčejní lidé v Indii

V Indii žije více jak 1 miliarda lidí. Když vezmeme do úvahy, že bohatých je 1%, tak ti ostatní jsou střední vrstva a nejvíc je těch chudých. Jaký tito lidé mají názor na výstavbu takové luxusní budovy, když vyšlo najevo, že je určená pro 5 osob, tedy rodinu p. Ambaniho.

iZdroj fotografie: Imgur, Architecture & Design

O celý dům se stará 600 pracovníků. Můžete říci, že každý má možnost si vydělat tolik peněz, aby nebyl chudý. A že se investor také musel hodně snažit, aby zbohatl. Ale znáte to. Sytý hladovému nevěří, a to platí v Indii stejně jako všude jinde na světě.

iZdroj fotografie: Imgur, Architecture & Design
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články