Okouzlující chatka uprostřed lesa je větší, než se zdá

                   

Jakmile tento dům spatříte, budete si myslet, že jste se ocitli v pohádce. Nachází se ve státě Washington a patří Jacobu Witzlingovi Hambymu. Jedná se o umělce, který si stavbou tohoto domu splnil svůj dětský sen. I když se stavba zdá být velmi malá, interiér vypovídá o opaku.

Jedinečná vize

Tak, jak si umělec svůj dům představoval ve svých myšlenkách, stejně tak ho převedl i do reálné podoby. Okolí se ho nyní ptá, jak může žít v tak malém prostoru. Někteří dokonce říkají, že je dům menší než mnohé sochy, které znají. On se ale hájí tím, že přesně tak si svůj domov vysnil.

Podle oblíbené pohádky

Když byl Jacob ještě dítě, rád si listoval v pohádkové knize, kde byla spousta soch a domů. Vzpomíná, jak si představoval, že v nich žijí víly, hobiti a skřeti. Jeho snem se tak stalo vytvořit podobnou stavbu, kterou si bude užívat, až se stane dospělým.

Chtěl, aby jeho dům vyprávěl příběh a nebyl jen obyčejnou stavbou, které vidíme všude kolem. Jedním z jeho požadavků byla také touha ohromit okolí. Přál si, aby každý kdo projde kolem jeho domu, užasnul a sám sebe se ptal, co jen to může být za dům.

Plánování stavby

Jacob netušil, jak svůj nápad přivede k životu až do chvíle, kdy se setkal se svou přítelkyní. Viděl, že žije v opravdu malé chatě a má všechno, co k životu potřebuje. Rozhodl se proto postavit malý dům s menšími náklady, ale přesně podle jeho vizí. Také si byl jistý, že se bude nacházet někde uprostřed lesa, aby ještě více vytvářel pohádkový dojem.

Doplňky

Dokonce i střecha je záměrně pokrytá mechem, aby vypadala, že zde již dům nějakou dobu stojí. Ideálně tak zapadá do okolí. Vše bylo postaveno z recyklovaného dřeva, jako například na verandě, která je ze starých prken z bowlingové dráhy. Dům je tak nejen unikátní, ale také postaven tak, aby šetřil přírodu a naše okolí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články