Pár koupí staré nákladní auto a přemění ho na krásný byt

                   

Pro všechny, kdo rádi cestují, by přestavba dodávky nebo nákladního vozu byla splněným snem. Když to uděláte dobře, můžete v něm pohodlně žít a cestovat po celém světě. Jednoduchý obytný vůz ale nebyl pro tyto vášnivé cestovatele dost dobrý. Chtěli si navrhnout svůj vlastní dům na kolech a právě to také udělali. Mladý pár Iona Stewartová a Martin Hill z Velké Británie přeměnili staré nákladní auto na krásný domov.

Žlutá kráska

Iona a Martin koupili kanárkově žluté nákladní auto za 3 600 liber, což je přes 100 tisíc korun. Oba milují cestování. Martin Hill v dodávce již několik let žil, ale pár chtěl něco, kde by mohli žít společně. Proto se rozhodli nákladní vůz koupit a sami si ho přestavěli. Oba byli v té době nezaměstnaní, takže mohli svého projektu věnovat veškerý svůj čas a je to na něm vidět. Výsledek je neuvěřitelný! A stačilo k tomu poměrně málo:

  • celkem něco málo přes 700 tisíc korun,
  • základní stavení materiály,
  • mnoho hodin tvrdé práce.
iZdroj fotografie: Pinterest, Nicky Newman

Hodiny tvrdé práce

Cestovatelský pár se rozhodl přestavět celý kamion svépomocí. Podle facebookové stránky Iony byla nejnáročnější práce z vnější strany. Chtěli, aby vypadal jako skutečný obytný vůz a ne jako nákladní auto, které převáží náklad. To se jim rozhodně podařilo, protože auto vypadá moderní a elegantně nejen uvnitř, ale i z exteriéru.

Celá proměna stála pár asi 20 tisíc liber, což je v přepočtu necelých 600 tisíc korun. Díky tomu, že Iona a Martin dělali všechno sami, měli skvělou možnost prakticky na všem ušetřit. Museli koupit izolační materiál, podlahu, nábytek, kuchyň a koupelnu. Mohli to také udělat sami, ale chtěli, aby to vypadalo opravdově a krásně. A z tohoto důvodu se rozhodli také pro skutečnou postel, skříň a malý obývací pokoj s pohovkou.

iZdroj fotografie: Pinterest, Nicky Newman

Interiér

Kromě exteriéru si samozřejmě dali hodně záležet i na interiéru, který je pro jejich život a cestování nejdůležitější. Útulný byt se skládá z kuchyně s obývacím pokojem, vyvýšené ložnice s postelí a skříní. K dispozici mají také samostatnou koupelnu s toaletou a sprchou. Všechny místnosti lze od sebe přitom uzavřít posuvnými dveřmi, takže mají i dostatek soukromí.

Vzhled z vnější strany prošel také obrovskou proměnou. Žlutá je pryč. Místo ní je zde moderní šedý campervan. V současnosti v tomto úžasném vozidle mladý pár jezdí po celé Francii a užívají si každou minutu strávenou ve svém domově na kolech, stejně jako nádherně a jedinečné výhledy.

Zdroj fotografií: Pinterest, Nicky Newman

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články