Pár postavil dokonalou chalupu z lodních kontejnerů za zlomek ceny

                   

Ano, není to žádný obrovský dům, ale jedná se o život bez finanční zátěže a dluhů. Pořízení lodního kontejneru není vůbec finančně náročné a vytvořit z něj domov také ne. Jen musíte vědět, jak na to.

Dnes vám řekneme o úžasném domě, který se jen tak nevidí. Je postaven ze dvou přepravních kontejnerů. Jeden z dlouhý 20 stup, druhý 40 stop. A byly položeny na sebe, takže má dům přízemí a první patro. Nachází se v okrese Cowlitz v americkém Washingtonu. Podobných konstrukcí se objevuje v posledních letech více a více, protože si lidé uvědomují, že je tento způsobem života mnohem levnější a přitom stejně příjemný jako v klasickém domě.

Jak se to stalo?

Po prodeji svého domu mohli manželé Jamie a Dave koupit pozemek a získat malé hnízdo, o kterém snili, že se z něj stane pohodlný dům bez půjček a hypoték. Chtěli uniknout z „krysího závodu“ a žít život podle své volby bez finanční zátěže. Pár se rozhodl postavit alternativní domov v podobě domu z lodních kontejnerů, přičemž vykonal veškerou práci na rekonstrukci svépomocí.

Po několika letech tvrdé práce, úplného vylepšení jejich majetku a výstavby nejen domu, ale také velké dílny na území, se manželům dostalo skutečně jedinečného a krásného místa, které lze bezpečně nazvat ideálním domovem. Toto je inspirativní příběh o tom, že nemusíte dělat to, co všichni ostatní. Můžete se vydat jinou cestou, mít více úspor a přitom žít na nádherném místě.

Nádherná a jedinečná stavba

Manželé se rozhodli u vrchního kontejneru (menší) využít volný prostor a vytvořili tam krásnou a příjemnou terasu se sezením, kde si mohou užívat teplé večery i chutné snídaně. V interiéru se nachází běžně vypadající stěny, spousta přírodního světla a nádherné, dřevěné podlahy. Ani by vás nenapadlo, že je něco jinak. Jediné, co je na první pohled jiné než u klasických domů, je jeho šířka.

V přízemí najdete obývací pokoj, kuchyň i koupelnu. U kuchyňského pultu jsou stoličky, takže zároveň funguje jako jídelna. Nachází se zde dokonce i pračka se sušičkou a myčka na nádobí. Veškerý nábytek je ze dřeva a kuchyňská linka z mramoru. Koupelna je překvapivě velká a za ní se skrývá šatna a komora na potraviny. Nahoře se pochopitelně nachází ložnice s velkým oknem a nádherným výhledem na stromy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články