Starý mlýn proměnili k nepoznání. Opravdu povedená rekonstrukce oslní rustikálním nábytkem i množstvím nápaditých detailů

                   

Berwyn Mill je jméno vodního mlýna pocházejícího z 19. století. Bohužel ho nenajdeme u nás, ale v Corwenu v severním Walesu. A protože svým majitelům po mnoha stránkách nevyhovoval, rozhodli se pro jeho kompletní přestavbu. Podívejte se na to, jak se popasovali s mnoha výzvami, které v sobě takto starý objekt skrývá.

Dřevo hraje v interiéru prim

Starý mlýn se ukrývá v půvabném místě v údolí, je doslova obklopen zelení. Nepřekvapí tedy, že i při jeho budování hrály prim přírodní stavební materiály – jak bylo koneckonců v 19. století typické. Aby si však zachoval svůj charakter i po přestavbě, rozhodli se majitelé většinu původního obložení i konstrukčních prvků zachovat.

Nejvíce se jim líbil kontrast křehce působícího dřeva a velkých kamenů na fasádě, ten se proto rozhodli maximálně zdůraznit. Zároveň ale nechtěli, aby byl upozaděn vliv okolního prostředí. Řeka Dee, na níž mlýn stojí, totiž v tomto místě vytváří spoustu vodopádů a malebných zátočin, které by byla rozhodně škoda schovávat.

Zařízení interiéru vsází na jednoduchost

Z původně historické stavby se tento mlýn během pouhého roku proměnil v moderní dům s rustikálním dekorem, ovšem jeho jedinečná atmosféra musela být zachována. I proto dnes v místnostech najdeme převážně dřevěné podlahy a další prvky.

Ty skvěle ladí s bílými stěnami a textilními doplňky. Středem obývacího pokoje je krásná sedačka v tmavé barvě. A nechybí ani masivní krb, který se postará o to, aby bylo členům rodiny, jež tento mlýn vlastní, za všech okolností teplo.

Nechybí ani moderní vybavení

V kuchyni najdete praktický dřevěný ostrůvek. Tato místnost zároveň poskytuje díky velkým proskleným plochám oken nádherné výhledy do okolí. Schodiště, které spojuje přízemí starého mlýna s dalším patrem, je maximálně vzdušné, a přitom bezpečné.

A designéři si dali záležet i na mnoha fascinujících detailech. Není divu, že v současnosti je tento unikátní dům k prodeji za přibližně 1 milion dolarů. A zájemce se jistě brzy najde. Protože takováto krásná nemovitost by nalákala snad opravdu každého.

Uměli byste si představit bydlení ve starém mlýně, nebo se podobným experimentům spíše vyhýbáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články