Starý mlýn proměnili k nepoznání. Opravdu povedená rekonstrukce oslní rustikálním nábytkem i množstvím nápaditých detailů

Staré nemovitosti mají rozhodně své kouzlo, ovšem ne vždy vyhovují nárokům moderního bydlení. Podívejte se na to, jak dopadla rekonstrukce mlýna.

Zdroj fotografie: Se souhlasem The Berwyn Mill

Berwyn Mill je jméno vodního mlýna pocházejícího z 19. století. Bohužel ho nenajdeme u nás, ale v Corwenu v severním Walesu. A protože svým majitelům po mnoha stránkách nevyhovoval, rozhodli se pro jeho kompletní přestavbu. Podívejte se na to, jak se popasovali s mnoha výzvami, které v sobě takto starý objekt skrývá.

Dřevo hraje v interiéru prim

Starý mlýn se ukrývá v půvabném místě v údolí, je doslova obklopen zelení. Nepřekvapí tedy, že i při jeho budování hrály prim přírodní stavební materiály – jak bylo koneckonců v 19. století typické. Aby si však zachoval svůj charakter i po přestavbě, rozhodli se majitelé většinu původního obložení i konstrukčních prvků zachovat.

Nejvíce se jim líbil kontrast křehce působícího dřeva a velkých kamenů na fasádě, ten se proto rozhodli maximálně zdůraznit. Zároveň ale nechtěli, aby byl upozaděn vliv okolního prostředí. Řeka Dee, na níž mlýn stojí, totiž v tomto místě vytváří spoustu vodopádů a malebných zátočin, které by byla rozhodně škoda schovávat.

Zařízení interiéru vsází na jednoduchost

Z původně historické stavby se tento mlýn během pouhého roku proměnil v moderní dům s rustikálním dekorem, ovšem jeho jedinečná atmosféra musela být zachována. I proto dnes v místnostech najdeme převážně dřevěné podlahy a další prvky.

Ty skvěle ladí s bílými stěnami a textilními doplňky. Středem obývacího pokoje je krásná sedačka v tmavé barvě. A nechybí ani masivní krb, který se postará o to, aby bylo členům rodiny, jež tento mlýn vlastní, za všech okolností teplo.

Nechybí ani moderní vybavení

V kuchyni najdete praktický dřevěný ostrůvek. Tato místnost zároveň poskytuje díky velkým proskleným plochám oken nádherné výhledy do okolí. Schodiště, které spojuje přízemí starého mlýna s dalším patrem, je maximálně vzdušné, a přitom bezpečné.

A designéři si dali záležet i na mnoha fascinujících detailech. Není divu, že v současnosti je tento unikátní dům k prodeji za přibližně 1 milion dolarů. A zájemce se jistě brzy najde. Protože takováto krásná nemovitost by nalákala snad opravdu každého.

Uměli byste si představit bydlení ve starém mlýně, nebo se podobným experimentům spíše vyhýbáte?