Objímání stromů má dlouholetou tradici. Proč to dělat a jaký strom si vybrat pro řešení konkrétního neduhu?

Málokdo to ví, ale tradice objímání stromů je stará už mnoho staletí. Děli to už naši předci, kteří jejich prostřednictvím doplňovali energii.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když dnes se o objímání stromů mluví spíše jako o něčem nenormálním, vždycky to tak nebylo. Tuto techniku pro obnovení energie běžně používali i naši pradědové. Dokonce si vybírali konkrétní strom, od kterého svou energii čerpali. Každý druh jim totiž mohl dopřát docela jiná pozitiva.

Vyberte si správný strom

Například vrba prý dokáže odvádět přebytečné tekutiny z těla, jedním dechem také snižuje krevní tlak a příznivě působí na močový měchýř. Javor jakéhokoli druhu zase dokáže ulevit od jakékoli bolesti. Jilm je pak skvělým prostředkem pro všechny, kdo v poslední době trpí stresem – má totiž uklidňující účinek a příznivě působí na žaludek.

Máte na zahradě slivoně? Ani ty byste neměli opomíjet. Prý totiž zlepšují stav žaludku, slinivky a sleziny, a jako bonus také působí uklidňujícím dojmem. Oblíbený dub má dobrý účinek na srdce a odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla. A co buk? Ten vám údajně může normalizovat tělesnou teplotu, vypomůže zbavit se průjmu a pečuje i o slezinu.

Další druhy vhodných stromů

A zapomenout nesmíme ani na oblíbenou jabloň, které si naši předkové velmi cenili. Ta zase napomáhá rychlejšímu hojení ran a snižuje pocení. Hrušeň pak působí jako antipyretikum a dodává energii zejména při nemoci. Roste vám za domem hloh? Pak byste měli vědět, že skvěle zlepšuje trávení a zvyšuje krevní tlak.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A jindy velmi opomíjená bříza pomáhá snižovat tělesnou teplotu a odstraňovat přebytečné tekutiny. Jestliže si ji za přítelkyni vyvolíte na jaře, pak vám také pomůže nastartovat detoxikaci organismu. Tento účinek lze podpořit ještě užíváním oblíbené březové vody, která se v tomto období sbírá.

Na jaké léčivé účinky přírody nedáte dopustit vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články