Rodiče chtěli v době pandemie nový život. Přestavěli starý autobus na luxusní bydlení pro čtyřčlennou rodinu

                   

Mladá rodina se dvěma dětmi chtěla v životě udělat velkou změnu. Chtěli žít způsobem, o kterém by většina lidí nikdy nesnila, a to ve starém školním autobuse. Pár můžete najít na sociálních sítích, protože pravidelně natáčejí vlogy a mají také Instagram s názvem Ordinary Extraordinary. Dokumentují svůj život s malými dětmi a předvádějí, jak to všechno funguje, v týdenních videích a pravidelném zveřejňování fotografií.

Jak vše probíhalo?

Dokončení tohoto projektu jim trvalo asi 2 roky, ale stálo to za veškerou tvrdou práci a trpělivost. Když poprvé zahájili projekt, jednalo se prakticky o školní autobus. Celé vozidlo muselo být kompletně vykucháno. Když ho koupili, zvenčí rozhodně nevypadal dobře. Uvnitř ovšem nevypadal o nic lépe. Pro nový začátek tedy vytáhli všechny sedadla i podlahu.

S pomocí několika přátel, spousty kreativity a spousty maziv na lokty dokázali školní autobus přeměnit na funkční a krásný domov pro dvou čtyřčlennou rodinu. Byla to strmá křivka a několik chyb na cestě, jak sami říkají ve videoprohlídce. Co můžete čekat v přestavěném domově na kolech, které bývalo školním autobusem?

  • Při vstupu vás přivítá ručně vyrobený stojan na boty.
  • První oblastí po vstupu je obývací pokoj.
  • Kromě toho tam najdete také kuchyň, knihovnu a dostatek úložného prostoru.
  • Ložnice jsou oddělené v zadní polovině domu na kolech.

Otevřený, jedinečný domov

Celá přední oblast autobusu je kompletně otevřená, takže působí mnohem větší, než ve skutečnosti je. Jediná část, která je velmi soukromá a uzavřená, jsou ložnice rodičů a dětí. Úložný prostor byl pochopitelně velice důležitý, a proto ho začlenili nejen do volných míst, ale také například do pohovky, ve které se skrývají uložené deky a polštáře. Úžasné je, že si dokázali poradit i s malou knihovnou, což jsou děti zaručeně velice rády.

Možná se ptáte, kde taková rodina obědvá a večeří. Pokud jde o místo pro stolování, uvažovali o skládacím stole, ale místo toho zvolili nastavitelný stůl. Rodina většinu času přesouvají stůl ven, aby většinu času jedla pod širým nebem, což vyhovuje především dětem. Děti totiž velmi rády jedí venku na čerstvém vzduchu. Zeptejte se sami sebe. Dokázali byste takto žít vy, a to i když byste již měli dvě malé děti? Anebo si něco takového jednoduše nedokážete představit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články