Saténové růžičky na okouzlující zdobení dárků jsou hotové za 2 minuty a zvládne je každý. Stačí obyčejná stuha

                   

Chcete, aby vaši milovaní našli pod stromečkem ještě něco víc, než jen obyčejně zabalený dárek? Vložte do každé úpravy doslova své srdce a ozdobte ho tak, aby se trefil do preferencí a přání obdarovaných. Na vtipálky tak může na dárkovém papíru čekat zábavný text, milovníci ekologie zase ocení přírodní papír nebo zabalení do recyklovaných novin a něžné pohlaví bude určitě nadšené z jemného dekorování.

Saténové růžičky krok za krokem

Růžičky vyrobené ze saténových stuh se k holčičímu oblečení vážou už po mnoho let. Ale své místo najdou i v jiných oblastech dekorování. A to tím spíše, že je jejich výroba opravdu snadná a zvládne ji i úplný začátečník. A co budete potřebovat?

  • saténovou stuhu
  • pravítko o délce 30 cm
  • nůžky
  • zapalovač
  • oboustrannou lepicí pásku
iZdroj fotografie: Depositphotos

Stuhy vybírejte dostatečně dlouhé – žádné zbytky. Na jednu růžičku totiž budete potřebovat asi 80 cm dlouhý kus. Ještě před samotnou tvorbou je však třeba ošetřit konce stuhy proti třepení. Toho docílíte jednoduše tak, že je zatavíte zapalovačem nebo třeba nad plamenem svíčky. Stačí vteřinka a máte hotovo.

Jak na pravidelné plátky růžiček

Nyní si vezměte k ruce pravítko a stuhu okolo něj začněte rovnoměrně namotávat. Tak si zajistíte to, že budou jednotlivé plátky květů rovnoměrné a stejně velké. Spodní konec stuhy na pravítku nyní spojte oboustrannou lepicí páskou. Dříve se tyto konce šily, ovšem tento trik vám značně usnadní práci. Lepte pečlivě, aby byly slepené části pokud možno stejně velké, jinak se vám růžička při tvarování zkřiví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile máte hotovo, stáhněte růži z pravítka a konce začněte pomalu stáčet do žádoucího tvaru. Předtím samozřejmě odstraňte z lepicí pásky pojistný proužek. Postupujte pečlivě a jednotlivé části vždy rovnoměrně, ale s dostatečnou silou přitlačte k sobě. Jedině tak si zajistíte, že se růžička nikdy nerozlepí ani nerozpadne. Jakmile budete mít hotovo, stačí konec růžičky důkladně přitlačit a přilepit.

Tipy pro vyrábění saténové růže

Teď už stačí ji přilepit nebo přišít na dárek (ale třeba i na vaši oblíbenou halenku) a máte hotovo. Můžete použít různě široké, barevné nebo dlouhé stuhy a tím vždy docílíte jiného vzhledu růžiček. A pokud byste chtěli vyrobit ty vícebarevné, jednoduše sešijte (nebo ještě lépe slepte) více dílů stejně širokých stuh dohromady a použijte k tvoření. Bude to chtít trochu cviku, aby byly barvy vyrovnané, ale nakonec bude výsledek stát rozhodně za to.

Pustíte se letos do výroby saténových růžiček nebo už máte své vlastní tipy pro zdobení dárků?

Projděte si podrobný postup výroby růžiček prostřednictvím názorného návodu
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články