Zašlá koupelna se bude zářit a lesknout. Domácí leštidlo ji vyčistí k nepoznání

                   

V současnosti existuje mnoho účinných chemických prostředků pro čištění domácnosti. Ale z větší části jsou škodlivé nejen pro životní prostředí, ale také pro lidské zdraví.

Kromě toho není vždy čas a příležitost běžet do obchodu a sledovat slevy (protože jinak jsou velice drahé). Pokud je právě nemáte po ruce, můžete využít i přírodních možností, které poslouží stejně dobře. Garantujeme, že složky, které potřebujete na výrobu tohoto prostředku, máte doma i v tuto chvíli, protože je běžně používáte v domácnosti, a to k vaření a osobní hygieně.

Extrémně jednoduchý a levný čisticí prostředek

Nabízíme vám tento ekologický a zároveň velmi ekonomický způsob, jak rychle vyčistit vaši koupelnu a vrátit ji její bělost, zářivost a lesk. Tato metoda vyžaduje pouze suroviny, které máte neustále po ruce a najdete je v každé domácnosti bez výjimky. Na výrobu domácího čisticího prostředky do koupelny budete potřebovat:

  • tekuté mýdlo,
  • ocet zahřátý na 40 stupňů,
  • láhev s rozprašovačem.
iZdroj obrázku: Freepik

Výroba i aplikace jsou snadné

Výroba je velmi jednoduchá. V první řadě předehřejte ocet na 40 stupňů. Ideální je k tomu využít teploměr na vaření, díky kterému nebudete teplotu jen tipovat. Nalijte ocet do lahve a ve stejném poměru přidejte tekuté mýdlo. Smíchejte obsah lahve a nastříkejte na kontaminovaný povrch, který potřebujete vyčistit. Nechte působit asi 30 minut a poté koupelnu umyjte houbou a teplou vodou.

iZdroj obrázku: Freepik

Poté bude vaše koupelna naprosto dokonale zářit a nebudete muset vynaložit příliš velké úsilí na to, aby byla dokonale čistá. Právě čistota je nyní velice důležitá. Důležitější, než kdy předtím. Spoléhat se můžete samozřejmě i na chemické prostředky, ale v dnešní době vás to bude stát opravdu velké množství peněz. Využití obyčejného octa a tekutého mýdla, které nyní používáte mnohokrát denně, je mnohem ekonomičtější a poslouží stejně dobře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články