Zbavení se nepříjemného mlžení zrcadla v koupelně jednou provždy. Pomůže až dětinsky jednoduchá rada

                   

Zamlžené zrcadlo v koupelně není opravdu nic příjemného. Často si totiž chceme po koupeli nebo po sprchování nanést kupříkladu výživný krém nebo zkontrolovat jisté nedokonalosti na pokožce a mlha na zrcadle nám v tom opravdu účinně brání. Je-li setřena ručníkem, má tendenci dělat šmouhy a vůbec nedosáhnete takového efektu, jaký jste nejspíš chtěli. Jak si tedy pomoci domácími prostředky?

Přírodní film proti mlžení zrcadla

Asi tím nejlepším trikem pro eliminaci této nepříjemnosti je vyrobení po domácku namíchaného vnějšího filtru na zrcadlo. Ten brání usazování vodní páry a její kondenzaci na studeném povrchu. A nemusíte se bát, není třeba sahat po žádné nebezpečné chemii. Docela dobře si vystačíte s tím, co máte doma po ruce:

  • tuhé mýdlo
  • sprchový gel
  • pěna na holení (dámská i pánská).
iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud máte doma holicí pěnu, pak doporučujeme začít s ní. Na sklo ji stačí nastříkat v jen opravdu malém množství a následně ji pečlivě rozetřít a přeleštit celé okno. Jakmile máte hotovo, nedostane mlžení šanci. Stejný postup platí i pro použití tuhého mýdla. Ovšem pokud máte doma jen sprchový gel, pak se připravte na to, že v jeho případě bude leštění trochu náročnější, jinak se nevyhnete tvorbě šmouh.

Proti mlžení zrcadla pomůže větrání

Samozřejmě větrat koupelnu v okamžiku, kdy jste právě opustili sprchu nebo náruč horké vany, není moc dobrý nápad. Větrat se proto v celém bytě vyplácí průběžně – efektivně tak snížíte vlhkost vzduchu na minimum. Stačí 2krát denně po 10 minutách a máte vystaráno. A koupelnu samotnou pak můžete samozřejmě vyvětrat i těsně před koupání nebo sprchováním. Kombinace obou těchto metod by měla skvěle pomoci.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vsadit můžete i na topnou fólii

Ovšem moderní technologie nám přinášejí ještě o něco jednodušší řešení. Jmenuje se topná fólie. Jde o tenký pás topných tělísek, který jednoduše přilepíte na zadní stranu zrcadla a připojíte do elektrického okruhu (dbejte na ochranu IP, která musí být dimenzována pro koupelnu). Jakmile topnou fólii zapojíte, nebude mít mlžení zrcadla už vůbec žádnou šanci, na to se můžete spolehnout.

Jak na skvrny na zrcadle

Někdy však není mlžení tím hlavním problémem, který je potřeba řešit. Také se potýkáte se skvrnami, které na zrcadle ulpěly z mnohdy neznámých zdrojů? Pak neházejte flintu do žita a místo toho vsaďte na osvědčeno jedlou sodu, smíchanou s těmi správnými ingrediencemi. A které to jsou?

iZdroj fotografie: Pixabay

1,25 dl tekutého mýdla a 1,25 dl vody tvoří základ této perfektní domácí čisticí směsi. Až je smícháte, přidejte k nim ještě 2 lžíce octa a nakonec také 350 gramů docela obyčejné jedlé sody. Promíchejte a následně použijte jako čistič na všechna místa na zrcadle, která mají skvrny.

Domácí čistič na koupelnový nábytek

Ovšem špínou a skvrnami mohou být postiženy i komody, skříňky a další nábytek, s nímž sdílíte prostor koupelny. I na tento problém však můžete vyzrát s domácími pomocníky. Připravte si 3 lžíce obyčejného lněného oleje, do něj nasypte stejné množství pšeničných otrub a 3 nakonec přilijte lžíce terpentýnu. Čistič použijte na skvrny. Poradí si i s opravdu odolným znečištěnějším. Ale pozor – vždy ho používejte jen na tmavý nábytek. Na ten světlý doporučujeme snížit koncentraci terpentýnu.

A jak své koupelně dodáváte žádaný lesk a čistotu vy?

Jak vidíte, je mytí zrcadla hračkou. Ale jak si stejně rychle poradit i se špinavými okny? Zjistěte to v tomto videu
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články