Neumyté nádobí může přitahovat mouchy, bakterie a plísně – to je známý fakt. Totéž však prý umí s negativními energiemi.
Nechávat špinavé nádobí přes noc ve dřezu je zvyk, ke kterému mnozí z nás inklinují zejména po dlouhém a náročném dni. Tento zdánlivě nevinný čin však v sobě podle webu SelfieMag nese hlubší význam. Jen samotná čistota tak prý ve hře rozhodně není.
Špína přitahuje také negativitu
Lidová pověra říká, že pokud necháte přes noc v kuchyni špinavé nádobí, budete se ráno cítit špatně. A to nejen kvůli pohledu na takové množství práce. Špína totiž prý negativně působí na své okolí takovým způsobem, že do domácnosti přímo zve špatnou energii. A vlastně to podle mě dává docela smysl. Psychologický dopad neumytého nádobí na naši mysl totiž určitě nelze podceňovat. Pohled na zaneřáděný dřez může vést ke zvýšené hladině stresu a úzkosti, což nenápadně ovlivňuje i náš psychický stav.
Prostě si představíme, co všechno ještě musíme udělat – je naprosto jasné, že z takové představy právě nejásáme. Ne nadarmo je podle informací z webu RozdílnéRytmy čistá domácnost i synonymem čisté mysli. A když člověk dbá na to, aby se veškeré nečistoty rychle zbavil, udržuje tak nejen fyzickou čistotu svého obytného prostoru, ale také jeho duchovní harmonii.
Když nestíháte, pomůže sůl
Mytí nádobí před odchodem do postele je tedy podle všeho více než pouhým aktem čistoty; je to rituál, který čistí domácnost, zvyšuje pohodu a minimalizuje riziko růstu bakterií a nemocí. A co když přece nestíháte, ale rádi byste se výskytu negativní energie ve své domácnosti vyhnuli? Pak před odchodem do ložnice hoďte v kuchyni na podlahu špetku soli – ta prý dokáže všechny špatně naladěné elementy promptně odeslat pryč.
A na jaké další pověry už Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti upozorňovali? Jde například o praní prádla v neděli nebo o tak prostý počin, jako je zdánlivě nevinné zapomínání klíčů v zámku. Na tyhle věci byste si určitě měli dávat pozor.